bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3641

Prestiżowa nagroda dla MOPS-u

Projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej zdobył drugie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla rozwoju.

Do konkursu, organizowanego przez Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP, zgłoszonych zostało 16 projektów. Po ocenie formalnej i merytorycznej eksperci oceniający wnioski wspólnie z przedstawicielami związków powiatów, gmin i miast polskich oraz reprezentantami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wybrali 13 finalistów. Kolejnym etapem oceny były wizytacje projektów finałowych, które prowadzono do połowy maja.

MOPS
Wyróżnienie dla MOPS-u · fot. UM Bielsko-Biała


W elitarnym gronie najlepszych inicjatyw w kraju znalazł się projekt bielsko-bialskiego MOPS pn. „Budowanie kultury współdziałania instytucji z obszaru zatrudnienia i integracji społecznej poprzez tworzenie map problemów i zasobów środowiska lokalnego na przykładzie miasta Bielska-Białej”.

Gala z udziałem finalistów konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla rozwoju odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: współpraca międzysamorządowa oraz współpraca międzysamorządowa i międzysektorowa, której laureatem został bielsko-bialski MOPS.

Pierwsze miejsce na podium w tej kategorii przypadło Stowarzyszeniu LGD Wokół Łysej Góry, a trzecie zajęło Stowarzyszenie LGD Dolina Raby. Oprócz tego, w trakcie Gali, Ośrodek otrzymał Dyplom za promowanie w swojej pracy metod partycypacji publicznej i budowę kultury współdziałania. Pamiątkową statuetkę oraz dyplomy w imieniu zespołu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odebrali dyrektor Aleksandra Ciaciura, wicedyrektor Małgorzata Polak oraz kierownik projektu Artur Kulas.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.