bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4027

Światełko w tunelu dla Kolegium?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

W nadchodzącym roku akademickim w Kolegium Nauczycielskim będzie można rozpocząć studia podyplomowe, które poprowadzi Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie. Czyżby pojawił się promyk nadziei dla bielskiej uczelni?

Już niejednokrotnie informowaliśmy, że kształcenie w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej - podobnie jak w innych tego typu placówkach oświatowych - zostanie zakończone w 2015 roku.

kolegium nauczycielskie
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej · fot. google.com


Teraz dla przyszłości bielskiego Kolegium Nauczycielskiego pojawił się cień szansy. Wszystko za sprawą rozpoczęcia w nowym roku akademickim dwusemestrowych studiów podyplomowych na specjalnościach: oligofrenopedagogika oraz terapia pedagogiczna, które w siedzibie w bielskiego Kolegium będzie prowadziła Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie.

Wszystkie zajęcia odbywały się będą w bielskim Kolegium przy ul. Krakowskiej 30 i prowadzone będą w zdecydowanej większości przez obecną kadrę dydaktyczną Kolegium Nauczycielskiego - mającą zarówno doświadczenia naukowe jak i - przede wszystkim - praktyczne w zakresie prowadzonych zajęć.

Na razie nie wiadomo, czy Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zdecyduje się na przedłużenie umowy na następne lata. Dużo zależy od decyzji marszałka województwa śląskiego. Jak poinformował nas wicedyrektor Kolegium - Jarosław Zięba - rozmowy w tej sprawie trwają, ale za wcześnie, by zdradzać ich szczegóły.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj