bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 października 2014
  • 30 października 2014
  • wyświetleń: 1247

Spotkanie z Antonim Krohem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

30 października (czwartek), odbędzie się ostatnie spotkanie cyklu "Czuli barbarzyńcy" organizowanego przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Antonim Krohem, autorem książki "Sklep potrzeb kulturalnych po remoncie". Tematem spotkania będzie: Pogranicze polsko-czechosłowackie - bliskość i odmienność.

Antoni Kroh jest pisarzem, etnografem, historykiem kultury. Znany jest ze swego niezwykłego gawędziarskiego talentu, dzięki któremu o sprawach zawikłanych mówi interesująco i z humorem.

Podczas najbliższego spotkania zaproszony gość powróci do czasów, kiedy graniczyliśmy z połączonym państwem czechosłowackim. Poruszony zostanie temat podobieństw i różnic miedzy naszymi narodami determinujących wzajemne relacje.

Wisława Szymborska w recenzji pierwszej edycji książki Kroha wskazywała, że "opowieść o dzieciństwie stopniowo przemienia się w dyskurs etnografa. Inni recenzenci podkreślali erudycję autora Sklepu, miłość do góralszczyzny i gór, zwracający uwagę talent literacki, poczucie humoru oraz gatunkową niejednorodność książki. Nazywano ją powieścią-dokumentem, wskazywano na związki z literaturą faktu" [z recenzji K. Adamczyka].

Początek spotkania o godz. 16.30.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj