bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2013
  • wyświetleń: 4076

Nowy plac zabaw przy SP nr 27

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 nie będą już tylko zamknięci w salach. Gdy tylko wyjrzy słońce, będą mogli wyjść na podwórko, gdzie czeka na nich zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna.

Reklama

Nowy plac zabaw został zbudowany w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" i jest to ostatni tego typu obiekt, który powstał w tym roku w naszym mieście.

Przestrzeń dla dzieci posiada specjalne podłoże amortyzujące upadki z wysokości, pozwala także na bezpieczne prowadzenie różnych form zajęć ruchowych. Wśród urządzeń, jakie umieszczono na placu zabaw, znalazły się m.in.: pomosty ruchome, równoważnie na sprężynach, czy ścianki do wspinaczki.

Przy Szkole Podstawowej nr 27 powstał nowy plac zabaw
plac zabaw, sp 27


Dzięki programowi "Radosna Szkoła" w naszym mieście powstało już 12 placów zabaw. Małe przestrzenie rekreacyjne utworzono przy SP 6, SP 17, SP 23, SP 31 oraz SP 32. Zaś 7 dużych placów zabaw wybudowano przy SP 1, SP 20, SP 27, SP 28, SP 29, a także przy SP 36 i SP 37.

Program "Radosna szkoła" w dużym stopniu przygotowuje placówki oświatowe na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Pozwala dzieciom na płynne przejście z okresu dzieciństwa do okresu szkolnego. Szkoła nie kojarzy się im tylko z obowiązkiem, ale z miejscem w którym poprzez zabawę można nabywać nowe doświadczenia i umiejętności przydatne w późniejszej nauce.

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.