bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2013
  • wyświetleń: 3030

Dyspozytornia ma więcej pracy

Dyspozytornia medyczna w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym będzie przejmować zgłoszenia z dwóch ościennych powiatów: cieszyńskiego i żywieckiego.

dyspozytornia pogotowie
Dyspozytornia ma więcej pracy · fot. pogotowie.bielsko.pl


Od 2 września skonsolidowana dyspozytornia medyczna rozpoczęła przyjmować zgłoszenia z powiatu żywieckiego, od 30 września zacznie przyjmować z powiatu cieszyńskiego.

Bielska dyspozytornia będzie wskazywać zespołom ratownictwa medycznego właściwy szpital lub Szpitalny Oddział Ratunkowy, do którego ma być przewieziona osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Co ważne w dotychczasowych stacjach pogotowia pozostaje sprzęt i zespoły medyczne. Zmienia się tylko system zawiadamiania karetek.

Wprowadzone zmiany organizacyjne systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie całego kraju mają na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, racjonalne wykorzystanie zasobów, sprawniejsze dysponowanie służbami ratowniczymi i szybszy dojazd na miejsce wezwania.

ab / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.