bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2013
  • wyświetleń: 2276

Nasze miasto w przewodniku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

12 września ukazał się nowy, drugi już przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki, wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Swoje miejsce znalazło w nim również nasze miasto, a konkretnie dworzec kolejowy oraz Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

dworzec, PKP, główny, pociąg, kolej, tory
Dworzec Główny PKP w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Broszura nie tylko informuje o obiekcie, ale podaje też czas jego zwiedzania, odległość od najbliższego punktu gastronomicznego czy parkingu oraz czas dojazdu do innych obiektów szlaku położonych w sąsiedztwie.

Bielski dworzec kolejowy oraz Muzeum Techniki i Włókiennictwa także znalazły się na liście atrakcji. Przewodnik podpowiada, gdzie warto zajrzeć i prezentuje zarówno historię miejsca, jak i ciekawostki z nim związane. W informatorze zamieszczone są również zdjęcia budynku dworca oraz maszyn znajdujących się w Muzeum.

-Od czasu ukazania się pierwszego przewodnika Szlak wzbogacił się o Browar Obywatelski w Tychach oraz Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Dodatkowo Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia Guido w Zabrzu oraz Tyskie Browarum i Muzeum Browaru Żywiec otrzymały tytuły gwiazd techniki, czyli obiektów szczególnie polecanych turystom - wyjaśnia Adam Hajduga, kierownik referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego w Wydziale Kultury.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj