REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • wyświetleń: 3071

Muzeum Historyczne otrzymało nagrodę marszałka woj. śląskiego

W Muzeum Miejskim w Żorach odbyła się uroczystość wręczenia nagród za wydarzenie muzealne roku. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zostało laureatem nagrody w kategorii "dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego".

zamek
Muzeum Historyczne otrzymało nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego · fot. bielsko.info


W 2019 r. nagrody marszałka za wydarzenie muzealne roku 2018 przyznawane są w 4 kategoriach: wystawy (18 zgłoszeń), publikacje książkowe (9 zgłoszeń), dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictwa multimedialne (9 zgłoszeń), dokonania z zakresu konserwacji (6 zgłoszeń).

W kategorii dokonań z zakresu inicjatyw edukacyjnych i popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictwa multimedialne przyznano dwie nagrody główne. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej otrzymało nagrodę za projekt: "Niepodległa. Projekt - Nasza niepodległość." W tej samej kategorii nagrodzono także Muzeum Śląskie w Katowicach za projekt: "Sztuka łączenia. Program edukacji włączającej dla osób niesłyszących".

zamek
Muzeum Historyczne otrzymało nagrodę Marszałka woj. Śląskiego · fot. bielsko.info


Ponadto bielskie muzeum otrzymało wyróżnienie w kategorii wystawy za wystawę "Niepodległa. Od Czytelni Polskiej do Rzeczpospolitej Polskiej"

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku ustanowiono w 2006 roku. Przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Nagrody przyznawane są za wydarzenia, które miały miejsce w roku poprzedzającym daną edycję przyznawania nagród. Nagrodami honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa śląskiego, których statut lub regulamin został uzgodniony z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2019 r. łączna pula nagród we wszystkich kategoriach wynosi 40.000 zł. Oprócz nagród mogą być również przyznawane wyróżnienia o charakterze honorowym. Na konkurs wpłynęły łącznie 42 zgłoszenia z 16 muzeów województwa śląskiego.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj