Wiadomości
- 25 sierpnia 2013
- 30 sierpnia 2013
- wyświetleń: 4009
Oddaj krew na Podwalu
Za nami:
Problemy z jakimi borykają się stacje krwiodawstwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, nie są tajemnicą. Już 30 sierpnia wszyscy chętni bielszczanie będą mogli pomóc uczestnicząc w zbiórce krwi.
Specjalny autobus do poboru krwi dostępny będzie od godziny 14:00 na ulicy Podwale 33, obok siedziby firmy WIDE-IN - inicjatora akcji.
- Jakiś czas temu otrzymałem informację od pracowników, że regionalne krwiodawstwo boryka się z dużymi niedoborami krwi. Tworząc firmę, od samego początku dbałem o ducha współpracy w zespole, bo to buduje siłę organizacji. Współpracy nie tylko wewnątrz firmy, ale i na zewnątrz. Stąd też bez zastanowienia postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy - mówi Sławosz Ryszka, prezes Grupy WIDE-IN.
To kolejna akcja zbiórki krwi w Bielsku-Białej w przeciągu ostatnich sierpniowych dwóch tygodni. Zapotrzebowanie jest jednak ogromne. Rosnące niedobory związane ze zwiększoną w okresie wakacyjnym liczbą wypadków stawiają centra krwiodawstwa w niezwykle trudnej sytuacji. Tym samym każda pomoc jest tutaj nieoceniona.
- Sam proces oddawania krwi, po wypełnieniu ankiety i po konsultacji lekarskiej trwa 5-10 minut. To naprawdę niewiele, w zestawieniu z wartością jaką niesie za sobą donacja - podsumowuje prezes Ryszka.
- Jakiś czas temu otrzymałem informację od pracowników, że regionalne krwiodawstwo boryka się z dużymi niedoborami krwi. Tworząc firmę, od samego początku dbałem o ducha współpracy w zespole, bo to buduje siłę organizacji. Współpracy nie tylko wewnątrz firmy, ale i na zewnątrz. Stąd też bez zastanowienia postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy - mówi Sławosz Ryszka, prezes Grupy WIDE-IN.
To kolejna akcja zbiórki krwi w Bielsku-Białej w przeciągu ostatnich sierpniowych dwóch tygodni. Zapotrzebowanie jest jednak ogromne. Rosnące niedobory związane ze zwiększoną w okresie wakacyjnym liczbą wypadków stawiają centra krwiodawstwa w niezwykle trudnej sytuacji. Tym samym każda pomoc jest tutaj nieoceniona.
- Sam proces oddawania krwi, po wypełnieniu ankiety i po konsultacji lekarskiej trwa 5-10 minut. To naprawdę niewiele, w zestawieniu z wartością jaką niesie za sobą donacja - podsumowuje prezes Ryszka.
ZOBACZ TAKŻE
Policjanci oddają krew, dzielą się czekoladą i zachęcają mieszkańców do udziału w akcji krwiodawstwa
13 czerwcaDni Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i spotkania. Gość specjalny Kajetan Kajetanowicz
Gorący tematObowiązkowa apteczka od 1 czerwca? Dementujemy informacje wyssane z palca
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
Bezpłatne badania HPV w Szpitalu Wojewódzkim. Profilaktyka, która może uratować życie
Lepszy start dla noworodków. Neonatologia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







