bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2013
  • 30 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3205

Oddaj krew na Podwalu

Za nami:

Problemy z jakimi borykają się stacje krwiodawstwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, nie są tajemnicą. Już 30 sierpnia wszyscy chętni bielszczanie będą mogli pomóc uczestnicząc w zbiórce krwi.

Specjalny autobus do poboru krwi dostępny będzie od godziny 14:00 na ulicy Podwale 33, obok siedziby firmy WIDE-IN - inicjatora akcji.

- Jakiś czas temu otrzymałem informację od pracowników, że regionalne krwiodawstwo boryka się z dużymi niedoborami krwi. Tworząc firmę, od samego początku dbałem o ducha współpracy w zespole, bo to buduje siłę organizacji. Współpracy nie tylko wewnątrz firmy, ale i na zewnątrz. Stąd też bez zastanowienia postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy - mówi Sławosz Ryszka, prezes Grupy WIDE-IN.

To kolejna akcja zbiórki krwi w Bielsku-Białej w przeciągu ostatnich sierpniowych dwóch tygodni. Zapotrzebowanie jest jednak ogromne. Rosnące niedobory związane ze zwiększoną w okresie wakacyjnym liczbą wypadków stawiają centra krwiodawstwa w niezwykle trudnej sytuacji. Tym samym każda pomoc jest tutaj nieoceniona.

- Sam proces oddawania krwi, po wypełnieniu ankiety i po konsultacji lekarskiej trwa 5-10 minut. To naprawdę niewiele, w zestawieniu z wartością jaką niesie za sobą donacja - podsumowuje prezes Ryszka.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.