bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2013
  • 2 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 4094

Definitywny koniec Kolegium?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Wicemarszałek Aleksandra Gajewska odpowiedziała na protest pracowników Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej zaniepokojonych przyszłością placówki.

odpowiedz na protest pracowników Kolegium Nauczycielskiego

kolegium nauczycielskie
fot. kn.edu.pl


W swym piśmie przedstawicielka Marszałka Województwa przypomina działania Urzędu zmierzające do kontynuowania działalności bielskiego Kolegium. Zauważa jednocześnie, że żadne z nich nie zostało zakończone powodzeniem.

Podkreśla także, że Województwo Śląskie docenia dotychczasową działalność Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej w zakresie kształcenia nauczycieli, jak też podejmowanych przez Kolegium działań i przedsięwzięć na rzecz środowiska nauczycielskiego oraz szeroko rozumianej społeczności lokalnej.

- Podkreślić należy, że działające od ponad 20 lat w ramach systemu oświaty kolegia zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kończący je słuchacze mają bardzo dobrą opinię wśród zatrudniających ich dyrektorów szkół i placówek z uwagi na uzyskane w trakcie nauki przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie kadra nauczycieli zatrudniona w tych kolegiach, dobrze przygotowana do wykonywania swoich obowiązków - czytamy w liście.

W piśmie nie zostały przedstawione propozycje działań Województwa Śląskiego w celu zachowania Kolegium. Nie zaproponowano także spotkania władz województwa z przedstawicielami Kolegium. Pełną treść pisma można przeczytać w kolumnie obok.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj