bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2013
  • wyświetleń: 3214

Piszą w sprawie likwidacji Kolegium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

W ostatnich dniach wystosowane zostały dwa listy związane z planowaną likwidacją Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej.

Kolegium Nauczycielskie
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej · fot. kn.edu.pl


28 dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Bielska-Białej i okolicznych powiatów podpisało list otwarty, zaś prawie 90 pracowników Kolegium do tego samego adresata skierowało swój protest przeciw bierności władz województwa w sprawie przyszłości uczelni.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z Bielska-Białej i okolicy protestują przeciw zaprzestaniu naboru do bielskiego Kolegium Nauczycielskiego. W liście otwartym adresowanym do Marszałka Województwa Śląskiego oraz ministrów: edukacji i szkolnictwa wyższego i nauki, dyrektorzy nie zgadzają się z zamknięciem placówki, której absolwenci są bardzo dobrze przygotowywani do roli nauczycieli i wychowawcy. Sygnatariusze listu protestują przeciw likwidacji Kolegium, które cieszy się powodzeniem wśród kandydatów (w roku 2012 na pierwszy rok studiów przyjętych zostało prawie 300 osób), tylko ze względu na brak spójności przepisów prawnych dotyczących kształcenia nauczycieli.

Dyrektorzy, którzy w swoich placówkach obserwują praktyki słuchaczy Kolegium wysoko oceniają praktyczne przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej. Podkreślają także, iż Kolegium organizuje szereg imprez, dzięki którym sami dyrektorzy oraz podlegli im pracownicy mogą doskonalić swoje umiejętności i wiedzę zawodową. Dyrektorzy apelują do decydentów o kontynuowanie działalności Kolegium w formie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Swój protest przeciw planowanej likwidacji Kolegium wyrazili także pracownicy placówki. Prawie 90 osób skierowało do Marszałka Województwa Śląskiego Mirosława Sekuły list, w którym - podkreślając dokonania Kolegium - zarzucają władzom województwa znikome zainteresowanie przyszłością szkoły.

Pracownicy Kolegium, które ma rzetelne podstawy działania na rynku edukacyjnym - jest w dobrej sytuacji finansowej oraz nie narzeka na brak chętnych do kształcenia się w placówce - domagają się od władz województwa ponownego przeanalizowania możliwości funkcjonowania Kolegium (i podobnym mu jednostek w Bielsku-Białej - Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych i Kolegium Pracowników Służb Społecznych) i podjęcia rzeczywistych starań zmierzających do zachowania placówk

pola / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj