Wiadomości

  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1333

Kolizje, zatrzymania i przestępstwa kryminalne. Pracowite święta bielskiej policji

Pełne ręce roboty mieli bielscy mundurowi w trakcie świąt wielkanocnych. W regionie prowadzone były kontrole trzeźwości kierowców, policja zabezpieczała też dwa mecze piłkarskie, a sporo pracy mieli także kryminalni.

kaskada, kontrola, prędkość, pomiar prędkości, radar, policja
fot. KMP Tychy


- W Święta na drogach regionu doszło do 15 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranny został nietrzeźwy kierujący motocyklem sprawca wypadku. A jeśli mowa o alkoholu to w trakcie świąt policjanci przeprowadzili prawie czterysta kontroli pojazdów, przebadali nieco ponad 2400 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ośmiu po użyciu alkoholu - wyjaśnia st. asp. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Mundurowi zabezpieczali też dwa mecze piłkarskie w regionie - Rekordu-Bielsko-Biała z ROW 1964 Rybnik w Wapienicy oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza na Stadionie Miejskim. - Zwycięstwa w spotkaniach drużynowych naszych piłkarzy połączyły się ze wzorowo przeprowadzonymi zabezpieczeniami imprez sportowych, w trakcie których nie odnotowano incydentów - wyjaśnia Kocur.

Sporo pracy mieli też kryminalni. Zatrzymano pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, odnotowano też około dwudziestu przestępstw.

- Funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięciu obywateli Ukrainy, którzy na terenie prywatnej posesji pobili swojego krajana. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udzielili także pomocy Niemieckiej Policji w trakcie poszukiwań za zaginionym polskim obywatelem - wyjaśnia oficer prasowy bielskiej komendy.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj