Wiadomości

  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3893

Przez raka usunięto mu trzustkę i śledzionę. Walczy o powrót do normalności

W ubiegłym roku pisaliśmy o Panu Jacku Kubicy, który toczył nierówną walkę z rakiem trzustki. Mimo wielu przeciwności, przeszedł operację usunięcia tego organu oraz śledziony, a także resekcję i rekonstrukcję naczyniową. Wciąż jednak walczy o powrót do sprawności.

Pan Jacek Kubica zachorował na raka trzustki
Pan Jacek Kubica zachorował na raka trzustki. Przeszedł operację, ale walczy o powrót do normalności · fot. archiwum prywatne


O Panu Jacku pisaliśmy: W Polsce nikt nie chce podjąć się operacji. Trwa zbiórka na zabieg w Szwajcarii

- Obecnie muszę być pod stałą kontrolą m.in. onkologa, diabetologa oraz neurologa. Przyjmuję sporą ilość leków, zastrzyków oraz wykonuję cykliczną diagnostykę - rezonans, tomograf, PET. Mam specjalną dietę, odbywam wiele wizyt lekarskich, w tym większość prywatnych. Zmagam się też z nieustanną utratą wagi - od momentu diagnozy straciłem prawie 30 kg, a nie byłem osobą otyłą. Przed diagnozą prowadziłem aktywne życie - jeździłem regularnie na rowerze, weekendami chodziłem po Tatrach, Beskidach. Chciałbym wrócić do tego trybu życia, choćby w ograniczonym zakresie - podkreśla 44-letni bielszczanin.

Do opłacenia wizyt lekarskich, przygotowywania specjalistycznej diety, zakupu leków i suplementów potrzebne są jednak pieniądze. Pan Jacek prosi o zarówno wsparcie prowadzonej zrzutki, jak i przekazanie 1,5% podatku (KRS: 0000414091, cel szczegółowy: Jacek Kubica).

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.