Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • wyświetleń: 719

Od dwóch lat nie mogą doczekać się placu zabaw. Mieszkańcy nie odpuszczają

Wystarczy przysłoniony „trzepak”, huśtawka, piaskownica. Dzieci z okolic ulicy Żywieckiej jednak póki co nie mają gdzie spędzać czasu w pobliżu swoich mieszkań. Mieszkańcy nie rezygnują z walki o plac zabaw.

plac zabaw
fot. Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com


O tej sprawie pisaliśmy już w czerwcu 2022 roku. Wtedy bielski radny Maksymilian Pryga do władz miasta złożył interpelację ws. wykonania placu zabaw na gruntach miejskich w okolicach bloków Żywiecka 119, 121, 123 w dzielnicy Bielsko-Biała Leszczyny.

- Podczas ostatniego posiedzenia Rady Osiedla Leszczyny zostałem poproszony przez mieszkańców oraz członków miejscowej rady o wykonanie prostego placu zabaw w okolicach bloków Żywiecka 119, 121, 123. Niestety w okolicach tych bloków dzieci nie mają zbyt wiele atrakcji, czy nawet podstawowych alternatyw na spędzanie wolnego czasu. Nie ma tam ani jednej huśtawki, piaskownicy, czy nawet przysłowiowego „trzepaka", który mógłby zapełnić czas najmłodszym mieszkańcom dzielnicy. Sam osobiście spotkałem się z sytuacją, gdzie dzieci malowały kredami po chodnikach nie mając tak naprawdę nic innego do roboty - opisywał przedstawiciel bielszczan.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Teraz temat wrócił.

- Podczas ostatniego zebrania sprawozdawczego Rady Osiedla Leszczyny kolejny raz padł wniosek ze strony mieszkańców, aby wykonać prosty plac zabaw w okolicach bloków Żywiecka 119, 121, 123. W przedmiotowej sprawie pisałem już interpelację w dniu 8 czerwca 2022 roku oraz kolejną dokładnie niemal rok temu 22 marca 2023 roku. Jednak wówczas otrzymałem odpowiedź, że: „ W bieżącym roku nie planuje się budowy nowych placów zabaw i terenów rekreacyjnych, a ewentualne działania w tym zakresie będą możliwe w kolejnych latach" - przypomniał radny Pryga.

Dlatego też radny prosi władze miasta, by tym razem znalazły środki na zainstalowanie tam choćby prostej huśtawki, drabinki czy piaskownicy. Ratusz jeszcze nie odniósł się do sprawy.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.