Wiadomości

  • 24 marca 2024
  • 25 marca 2024
  • wyświetleń: 3267

Wiosenna pogoda nie zapewni bezpieczeństwa. Bielszczanin pędził 143 km/h

Policjanci tyskiej drogówki regularnie kontrolują miejsca, w których kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. W czwartek 21 marca mundurowi tyskiej grupy SPEED, patrolujący trasę drogi krajowej numer 1, zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki BMW, który jechał z prędkością 143 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne jest 70 km/h.

kaskada, kontrola, prędkość, pomiar prędkości, radar, policja
Ilustracja · fot. KMP Tychy


51-letni mieszkaniec Bielska-Białej został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł i 15 punktami karnymi. Funkcjonariusze zastosowali przepisy o tzw. kierowcach recydywistach, dlatego że było to kolejne przekroczenie prędkości, którego dopuścił się w ostatnim czasie.

W trosce o bezpieczeństwo mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Coraz wyższa temperatura powietrza i duże nasłonecznienie dają złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze, co sprawia, że kierowcy poruszają się z większą prędkością, powodując zagrożenie w ruchu drogowym.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.