Wiadomości

  • 16 lutego 2024
  • wyświetleń: 9184

Nie żyje naczelnik wydziału oświaty bielskiego ratusza. Miała 53 lata

W piątek (16 lutego) w wieku 53 lat zmarła Ewa Szymanek-Płaska, naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu bielskiego Ratusza. Niestety przegrała walkę z chorobą.

W wieku 53. lat zmarła Ewa Szymanek-Płaska, naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Bia
W wieku 53. lat zmarła Ewa Szymanek-Płaska, naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Pracę w wydziale zaczęła w 2021 roku, wcześniej od 2002 roku pracowała w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka oraz Miejskim Zarządzie Oświaty. Była absolwentką katowickiego Uniwersytetu Śląskiego, współtworzyła także podręcznik do języka polskiego dla szkół ponadgimnazjalnych "Śródziemnomorskie korzenie". Prowadziła wiele warsztatów, szkoleń i konferencji dla nauczycieli.

Jak podkreśla Urząd Miejski, była fachowcem w każdym calu. Zawsze była przygotowana, skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów i była świetną analityczką. Łatwo nawiązywała relacje i była bezkonfliktowa, chętnie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem.

Redakcja portalu bielsko.info składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.