Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2023
  • 30 września 2023
  • wyświetleń: 732

Przed nami finał ważnej społecznie akcji. Dzięki niej udało się już zebrać 200 000 zł

Za nami:

Ponad 100 tysięcy książek trafiło do nowych właścicieli dostając w ten sposób drugie życie - oto dotychczasowy bilans ogólnopolskiej akcji „Żyjące Książki”. Celem jest pomoc dzieciom z lokalnych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz wsparcie schronisk dla bezdomnych zwierząt. Galeria SFERA i Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają do udziału w kolejnej edycji wydarzenia. Kiermasz używanych książek odbędzie się już 30 września.

Przed nami finał ważnej społecznie akcji. Dzięki niej udało się już zebrać 200 000 zł
Przed nami finał ważnej społecznie akcji. Dzięki niej udało się już zebrać 200 000 zł · fot. Galeria SFERA


- Akcja "Żyjące Książki" jest ważna z wielu powodów. Najważniejszym jest oczywiście możliwość wsparcia domów dziecka i schronisk dla bezdomnych zwierząt. Zebrane dotychczas środki finansowe przełożyły się w skali ogólnopolskiej na wsparcie około 13 tysięcy dzieci i zakup ponad 20 ton karmy. Nie jest to jednak jedyny aspekt, który napawa nas dumą. Dzięki wydarzeniu promujemy czytelnictwo w Polsce i dbamy o środowisko naturalne, pokazując, że drugi obieg książek ma sens - mówi Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Jak wziąć udział w akcji? Już teraz trwa zbiórka używanych książek - wszystkie zalegające na półkach pozycje można przynieść do Punktu Informacyjnego Galerii w godzinach 10.00-18.00. Nie ma ograniczeń co do gatunków - organizatorzy proszą jedynie, by książki były w dobrym stanie. Zbliżające się długie jesienne wieczory są świetną okazją do zrobienia porządków w domowej biblioteczce i przekazanie na cele charytatywne niepotrzebnych już książek.

Finałem akcji jest kiermasz książek używanych, który odbędzie się 30 września w Galerii SFERA w Foyer Galerii II. Zebrane środki zostaną przekazane lokalnym domom dziecka, ośrodkom opiekuńczo-wychowawczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. „Żyjące Książki” to zatem nie tylko szansa na zdobycie ciekawych pozycji, lecz także możliwość aktywnego włączenia się w pomoc dzieciom i zwierzętom.

Podczas organizowanego już od 5 lat wydarzenia udało się zebrać łącznie ponad 200 tysięcy złotych.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.