Wiadomości

  • 29 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 417

Posadź drzewo i odbierz książkę. Rusza akcja bielskiej fundacji

Rusza kolejna edycja akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka pt. Książka za drzewo. Za każde posadzone drzewo będzie można otrzymać książkę. Start przedsięwzięcia symbolicznie połączono ze świętowaniem Światowego Dnia Książki, które jest obchodzony na całym świecie 23 kwietnia.

Rusza kolejna edycja akcji Książka za Drzewo
Rusza kolejna edycja akcji Książka za Drzewo · fot. mat. pras.


Święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa oraz urodzin i śmierci Szekspira.

Zadaniem uczestników akcji jest posadzenie drzewa i wypełnienie formularza na stronie https://ksiazkazadrzewo.pl/. Po zakończeniu rejestracji można sobie wybrać książkę, a organizator ją wyśle! Czeka około 500 książek oraz prawie 1000 książek przygotowanych dla grup szkól i przedszkoli.

- Do tej pory w tej akcji udało się nam wspólnie posadzić ponad 43 tysiące drzew i rozdać ponad 7 tysięcy książek. W ciągu 3 lat w tej części akcji uczestniczyło ponad 150 tysięcy dzieci i młodzieży. W tym mamy już prawie 100 tysięcy uczestników, dla których przygotowujemy pakiety edukacyjne. Celem naszej akcji jest nauka szacunku do książek, którym dajemy drugie życie, połączona z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka i pomysłodawca akcji.

Rusza kolejna edycja akcji Książka za Drzewo
Rusza kolejna edycja akcji Książka za Drzewo · fot. mat. pras.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.