Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2023
  • 4 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 37349

[FOTO] Kraksa podczas Tour de Pologne. Motocykl TV wjechał w kibiców. 6 osób poszkodowanych

Wiemy już, co było powodem "neutralizacji" peletonu kolarzy na kilka kilometrów przed metą Tour de Pologne. Na ul. Kolistej, w rejonie ronda z Gościnną doszło do zdarzenia drogowego, w którym zostało poszkodowanych sześć osób. Na łuku drogi motocykl obsługi wypadł z drogi, zahaczył o znak drogowy i wjechał w kibiców przy trasie.

Wypadek na trasie TDP. Motocykl obsługi wypadł z drogi - 2.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Arek


Jak przekazał naszemu portalowi st. asp. Rafał Kobyłecki, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brało udział sześć osób - kierowca motocykla oraz kamerzysta, a także cztery osoby, które stały na poboczu (w tym dziecko). Poszkodowani trafili do szpitala. Jak udało nam się ustalić, obrażenia uczestników nie były groźne. Chwilę po godzinie 20.00 wpłynęła do nas informacja, że poszkodowani mogą opuścić szpital jeszcze dziś.

Kierujący motocyklem i operator kamery to Francuzi z wieloletnim doświadczeniem w realizacji tego typu zleceń. Choć cała sytuacja wyglądała szalenie groźnie, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Okazuje się, że po tym zdarzeniu kolarze chcieli zatrzymać wyścig. Mówił o tym tuż po zakończeniu etapu Matej Mohorić z Team Bahrain Victorious, który jest liderem wyścigu po pięciu etapach.

Wypadek na trasie TDP. Motocykl obsługi wypadł z drogi - 2.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Adam Z.


- Była kraksa motocykla na 4 km do mety, na rondzie. Widzieliśmy, że to nie wyglądało dobrze. Mam nadzieję, że wszyscy będą cali. Nie chcieliśmy finiszować, chcieliśmy zatrzymać wyścig. Ale na ostatnim podjeździe wyścig nadal trwał, więc musiałem walczyć o bonusowe sekundy. Nie myślałem o sprincie, myślałem o ludziach, którzy byli tam zamieszani. Mam nadzieję, że wszyscy będą ok - powiedział Słoweniec cytowany przez Przegląd Sportowy.

Przed godziną 21.30 organizator wyścigu Tour de Pologne, Lang Team, wydał oficjalny komunikat w sprawie zdarzenia.

Komunikat organizatorów Tour de Pologne w sprawie wypadku na mecie 5. etapu
Komunikat organizatorów Tour de Pologne w sprawie wypadku na mecie 5. etapu · fot. Lang Team

mp, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj