bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2023
  • wyświetleń: 10326

W Bielsku-Białej powstanie nowe osiedle. 200 mieszkań na wynajem

Umowę o współpracy podpisali 15 maja przedstawiciele Zarządu Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i bielskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Co się pod nią kryje? Otóż trwają przygotowania, aby w mieście powstało pierwsze zrównoważone osiedle wielorodzinne. Chodzi o budowę około 200 mieszkań na wynajem.

Reklama

Wizualizacja zrównoważonego osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Giszowiec - zdj. ilustracyjne
Wizualizacja zrównoważonego osiedla mieszkaniowego w katowickiej dzielnicy Giszowiec - zdj. ilustracyjne · fot. K3Xmore


Aby rozwiązania architektoniczne, ekologiczne i ekonomiczne zastosowane na wspomnianym osiedlu były jak najlepsze, padł pomysł podjęcia współpracy właśnie z SARP.

I tak 15 maja zarządy BB TBS i SARP w osobach prezes BBTBS Ewy Kamińskiej i prezesa SARP Macieja Zubera podpisały umowę o przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu na sporządzenie Koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu osiedla wielorodzinnego zrównoważonego przy ulicy Sarni Stok w Bielsku-Białej.

Po opracowaniu regulaminu, konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu tego roku.

Od prawej prezes BBTBS Ewa Kamińska, prezes SARP Maciej Zubera i skarbniczka oddziału Katarzyna Biernat-Odrzywołek
Od prawej prezes BBTBS Ewa Kamińska, prezes SARP Maciej Zubera i skarbniczka oddziału Katarzyna Biernat-Odrzywołek · fot. UM Bielsko-Biała


To kolejne działania BB TBS, aby zwiększyć zasób mieszkań na wynajem w mieście. Obecnie przygotowania idą w kierunku budowy pierwszego w Bielsku-Białej zrównoważonego osiedla wielorodzinnego na działce przy ul. Sarni Stok. Teren ten objęty jest zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

- Spełnienie wymogów zrównoważonej architektury oznacza, że planowana inwestycja będzie atrakcyjna pod względem formy, komfortowa w użytkowaniu, dostępna ekonomicznie i sprzyjająca środowisku naturalnemu. Osiedle będzie niskoenergetycznym zespołem mieszkaniowym, charakteryzującym się szerokim zastosowaniem rozwiązań proekologicznych i prospołecznych, z zachowaniem istniejącego drzewostanu - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- Zrównoważone osiedla wielorodzinne wyróżniają się wysoką jakością przestrzeni wspólnych, co sprzyja tworzeniu więzi sąsiedzkich oraz zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcom w różnym wieku - podsumowuje bielski magistrat.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.