bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2023
  • 6 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 13813

[WIDEO, FOTO] Potrącenie 13-latki w Starym Bielsku. Sprawa trafi do sądu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W poniedziałek, 3 kwietnia około godziny 14.40 na ul. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia dziewczynki przez samochód osobowy. Zdarzenie miało miejsce na wysokości posesji 226. Na skrzynkę redakcji portalu Bielskie Drogi trafił film od świadka tych wydarzeń.

Reklama

Potrącenie 13-latki w Starym Bielsku - 3.04.2023
Potrącenie 13-latki w Starym Bielsku - 3.04.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Z informacji przekazanych przez asp. Ilonę Michalczyk z KMP w Bielsku-Białej, która w chwili obecnej w zastępstwie pełni obowiązki oficera prasowego jednostki wynika, że zdarzenie zostało przez mundurowych zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierowca był trzeźwy, a obrażenia 13-latki wskazują na kolizję, czyli nie są groźne (poniżej 7 dni). Sprawa nie skończyła się jednak mandatem, a trafiła do sądu.Według oceny redakcji portalu Bielskie Drogi, skierowanie sprawy do sądu może mieć związek z tym, że dziewczynka dość gwałtownie znalazła się na przejściu dla pieszych.

- Prawdopodobnie wbiegła tuż zza stojącego autobusu. Taki obraz zdarzeń wynika z relacji pasażera, który był wówczas w pojeździe. Nagranie od świadka jadącego z tyłu także może o tym świadczyć. Śledczy prawdopodobnie dysponują jeszcze nagraniem z autobusu, na którym będzie widać dokładne zachowanie potrąconej. Sąd oceni czy piesza zachowała szczególną ostrożność w obrębie przejścia i czy w ogóle upewniła się o możliwości wejścia na jezdnię - informuje portal Bielskie Drogi.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj