bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2012
  • 12 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3275

Test Kreatywności w WSE-H

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna" podaj

W jaki sposób wykorzystać kreatywność, aby wyróżnić się na rynku pracy spośród tysiąca innych ofert? W miniony weekend dowiedzieli się o tym studenci z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którzy przeszli Test Kreatywności. Pod presją czasu wykonywali zadania wymagające nie tylko pomysłowości i współpracy, ale także porzucenia schematów i sprawdzonych rozwiązań.

Celem Testu Kreatywności organizowanego przez agencję kreatywną OX Media była weryfikacja tego, czy studenci przygotowani są do pracy w nowoczesnym biznesie. Okazuje się bowiem, że śląscy pracodawcy często szukają osób, które rozumieją i stosują nowe formy zarządzania, komunikacji i promocji. Utarte i znane sposoby nie są w stanie wyróżnić firmy, produktu, czy osoby. Idea testu wpisuje się niejako w trwającą w Polsce debatę dotyczącą relacji, jakie szkoły wyższe powinny nawiązać z szeroko pojętym środowiskiem biznesu.

Jak w takim razie poradzili sobie studenci? Najlepiej sprawdzili się podczas twórczej pracy w zespole. W ciągu zaledwie 15 minut każda z grup stworzyła z dostępnych materiałów funkcjonalny produkt, a następnie przekonywała odbiorców w możliwie oryginalny sposób o jego zaletach. Wykonanie zadania pokazało, że studenci potrafią myśleć nieszablonowo i nie brakuje im odwagi, aby zaprezentować niekonwencjonalny pomysł. Z tych samych materiałów powstały różne produkty z wieloma zastosowaniami. Dokładnie tak, jak w obecnych czasach kiedy wszyscy mają szybki dostęp do olbrzymiej ilości informacji, jednak tylko nielicznym udaje się stworzyć wyjątkową markę.

Trochę gorzej poszło podczas sprawdzania wiedzy dotyczącej nowych sposobów komunikacji i social media. Okazało się, że nie wszyscy korzystają z Facebooka i innych portali społecznościowych, a mało kto zna profesjonalne zastosowanie i potrafi mierzyć efektywność tych narzędzi. Studenci nie mieli za to problemów z pisemną częścią testu, w której wykazali się kreatywnym budowaniem sensacyjnych nagłówków oraz tworzeniem nowych skojarzeń dla znanych marek.

- Na rynku, na którym najlepsze produkty i usługi mają podobną cenę i jakość to właśnie kreatywność jest czynnikiem, który może wyróżnić i zwiększyć sprzedaż - podkreśla Dariusz Szpak, prezes agencji kreatywnej OX Media i współorganizator Testu Kreatywności- podobnie jest z rynkiem pracy, absolwenci najlepszych uczelni muszą zapomnieć o standardowych formach autopromocji. Możesz skończyć Cambridge, ale co z tego, jeśli prześlesz zwykłe CV w Wordzie, które zginie w setce innych aplikacji? Absolwenci powinni stosować zasadę: wyróżnij się albo zgiń, a pracodawcę traktować jak konsumenta, który szuka najbardziej dopasowanego i atrakcyjnego produktu na rynku pracy.

- Przyszli studenci bardzo często zastanawiają się jaki kierunek studiów wybrać, tak, aby później móc odnaleźć się na rynku pracy. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas uczelnia, podobnie jak WSEH, czynnie współpracuje z przedsiębiorcami, a prowadzone ćwiczenia są ukierunkowane na zdobycie praktycznych informacji oraz rozwój umiejętności związanych z komunikacją czy rozbudzaniem kreatywności - podsumowuje Dariusz Wylon członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy i wykładowca akademicki.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zabiera znaczący głos, organizując związane z problematyką międzynarodową konferencje naukowe oraz tworząc Śląski Klaster Edukacyjny, którego celem jest wzmocnienie potencjału i konkurencyjności przedsiębiorstw z regionu województwa śląskiego.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna" podaj