Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2022
  • wyświetleń: 2358

Brakuje 30 milionów złotych. Co dalej z osiedlem komunalnym?

Budowę osiedla komunalnego władze miasta zapowiadały już w 2017 roku. W tym roku rozpisano przetarg na wykonanie końcowych prac budowlanych owych mieszkań. Złożone oferty przekraczają budżet przeznaczony na tę inwestycję o 30 milionów złotych.

Budynek komunalny przy ul. Wapiennej w Bielsku-Białej
Budynek komunalny przy ul. Wapiennej w Bielsku-Białej - zdj. ilustracyjne · fot. UM Bielsko-Biała


W 2017 roku Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu przy ul. Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej.

Wedle planów inwestycja obejmować ma budowę 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w układzie klatkowym z wbudowanymi garażami (4 budynki - 3 klatkowe i 2 budynki 2 klatkowe). Budynki zakwalifikowano jako niskie.

Łącznie w budynkach znajdzie się 211 mieszkań (w tym 40 dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowanych na parterach budynków) oraz 94 garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone będą we wszystkie niezbędne instalacje i oddawane w stanie deweloperskim do indywidualnego wykończenia przez najemcę.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W sierpniu tego roku Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, poinformował, że Wydział Inwestycji finalizuje https://www.bielsko.info. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: procedurę odbiorową wraz z rozliczeniem z dotychczasowym wykonawcą prac budowlanych.

- Równolegle zostało ogłoszone nowe postępowanie przetargowe na roboty budowlane. Planowane wyłonienie wykonawcy i ewentualne podpisanie umowy założono na koniec tego roku - podał wiceprezydent.

Jak się jednak okazuje, rzeczywistość napisała swoją wersję. Po otwarciu ofert w przetargu na dokończenie budowy osiedla komunalnego najtańsze oferty są droższe, niż przewidziane środki na ten cel.

- W przetargu na realizację budowy osiedla wystartowały trzy firmy. Oferta najtańszej opiewa na ponad 91 mln złotych, a najdroższej na 108 mln złotych. W budżecie mamy zabezpieczone na tę inwestycję ok. 58 mln złotych. Dysponujemy jednak kosztorysem inwestorskim z połowy bieżącego roku, który szacuje koszty przedsięwzięcia na 85 mln złotych. Będziemy zatem robili wszystko co możliwe, by te brakujące środki wygospodarować - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Jak dodaje, "jeśli przetarg zostanie zakończony wyborem wykonawcy, będzie on musiał w ramach umowy wybudować 6 budynków mieszkalnych i zagospodarować teren wokół nich".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.