bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1752

Mieszkańcy ul. Wapiennej pytają o osiedle komunalne

Trwa budowa bloków komunalnych przy ulicach Wapiennej i Solskiego w Bielsku-Białej. Przy okazji mieszkańcy tej części miasta apelują, by infrastruktura - m.in. place zabaw czy klub seniora - były ogólnodostępne.

Budynek komunalny przy ul. Wapiennej w Bielsku-Białej
Budynek komunalny przy ul. Wapiennej w Bielsku-Białej - zdj. archiwalne · fot. UM Bielsko-Biała


Mieszkańcy Osiedla Biała Krakowska pytają o budowę bloków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicach Wapiennej i Solskiego.

O tej inwestycji pisaliśmy m.in. w tym artykule.

- W kontekście tej inwestycji pragnę przypomnieć o oczekiwaniach mieszkańców odnośnie poprawy w zaspokajaniu ich niezbędnych potrzeb życiowych. Mieszkańcy pragną polepszenia ogólnodostępnej oferty kulturalno-rekreacyjnej dla ich dzielnicy. Liczą również na aktywne działanie klubu seniora dla osób starszych, nieaktywnych zawodowo, samotnych, wymagających opieki i pomocy ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność. Oczekiwane jest darmowe działanie świetlicy dla wszystkich chętnych dzieci, aby place zabaw i placyki rekreacyjne były ogólnodostępne - napisał w interpelacji skierowanej do władz miasta bielski radny Andrzej Gacek.

Jak podkreślił, "istotną kwestią jest możliwość dokonania podstawowych zakupów, w tym leków w aptece".

Jak w odpowiedzi poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, Wydział Inwestycji finalizuje procedurę odbiorową wraz z rozliczeniem z dotychczasowym wykonawcą prac budowlanych.

- Równolegle w minionym tygodniu zostało ogłoszone nowe postępowanie przetargowe na roboty budowlane. Planowane wyłonienie wykonawcy i ewentualne podpisanie umowy założono na koniec tego roku - podał wiceprezydent.

Jednocześnie poinformował, iż zarówno klub seniora, świetlica oraz place zabaw i place rekreacyjne będą ogólnodostępne. - Niewątpliwie wpłynie to na polepszenie oferty kulturalno-rekreacyjnej tej części miasta - zapewnił Kamiński.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.