bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2017
  • 20 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 8173

Miasto inwestuje w mieszkania komunalne. Powstanie 214 lokali

Na terenie osiedla Dygasińskiego miasto wybuduje sześć bloków mieszkalnych. W budynkach znajdzie się 211 lokali komunalnych. Inwestycja powinna być gotowa za cztery lata.

osiedle wapienna
Budynki powstaną na os. Dygasińskiego · fot. bielsko.info


Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu przy ul. Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej. Teren pod planowaną budowę zespołu mieszkaniowego znajduje się w sąsiedztwie istniejących osiedli mieszkaniowych.

Inwestycja obejmowała będzie budowę 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w układzie klatkowym z wbudowanymi garażami (4 budynki - 3 klatkowe i 2 budynki 2 klatkowe). Budynki zakwalifikowano jako niskie. Łącznie w budynkach znajdzie się 211 mieszkań (w tym 40 dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane na parterach budynków) oraz 94 garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone będą we wszystkie niezbędne instalacje i oddawane w stanie deweloperskim do indywidualnego wykończenia przez najemcę.

pzt
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


Zespół mieszkaniowy zostanie połączony komunikacyjnie z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy na ulicę Wapienną i ulicę Ludwika Solskiego. W fazie budowy taki układ umożliwi etapową realizacje robót z wykorzystaniem jednego zjazdu jako zjazdu technologicznego.

Wewnętrzny układ komunikacyjny oparty będzie o sieć dróg, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów oraz chodników. Na terenie wybudowanych zostanie 170 miejsc parkingowych. Zagospodarowanie terenu obejmowało będzie m.in. budowę 6 śmietników, murów oporowych, schodów terenowych, 2 placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz tereny zielone do rekreacji i odpoczynku.

Inwestycja powinna być ukończona do 47 miesięcy od daty zawarcia umowy miasta z wykonawcą.

analiza oświetlenia
Analiza oświetlenia - godz. 12.00 · fot. materiały przetargowe

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.