Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2022
  • 10 lipca 2022
  • wyświetleń: 10682

Będzie tężnia, a może nawet dwie

Wracamy do tematu powstania w Bielsku-Białej tężni solankowej. Takie instalacje, jakże przydatne podczas letnich upałów, mają nawet małe gminy, a w stolicy Podbeskidzia nadal ich brakuje. Jak się jednak okazuje, mogą powstać nawet dwa takie obiekty.

Przypomnijmy, bielski radny Roman Matyja zwrócił się do władz miasta w sprawie budowy tężni solankowej na gminnej działce, na osiedlu Karpackim za supermarketem. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Tymczasem, jak dowiadujemy się w Ratuszu, „zlecona drogą przetargową dokumentacja projektowo-kosztorysowa na potrzeby tężni solankowej na Bulwarach Straceńskich, jest już na ukończeniu”.

- Po odbiorze opracowania, poznamy przewidywany koszt realizacji obiektu. Kolejnym krokiem będzie, jeżeli uda się zabezpieczyć środki w budżecie miasta, budowa tężni wraz z zagospodarowaniem. Ze względu na obecną dynamiczną sytuację rynkową i stale rosnące ceny robót budowlanych zasadne jest w pierwszej kolejności doprowadzenie do wyboru wykonawcy i realizację tężni na Bulwarach. A w dalszej kolejności, w przypadku zabezpieczenia środków w budżecie, wykonania analizy możliwości budowy obiektu w „Dolinie Gościnnej" oraz przygotowanie postępowania przetargowego na dokumentację projektowo-kosztorysowa tężni na Osiedlu Karpackim - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.