bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2644

Kolejny apel o budowę tężni solankowej w Bielsku-Białej

Takie instalacje, jakże przydatne podczas letnich upałów, mają nawet małe gminy. W Bielsku-Białej nadal jej brakuje. Chodzi o tężnię solankową.

Tężnia solankowa w Jaworzu
Tężnia solankowa w Jaworzu · fot. jaworze.pl


Bielski radny Roman Matyja zwrócił się do władz miasta w sprawie budowy tężni solankowej na gminnej działce, na osiedlu Karpackim za supermarketem.

- Kolejny już raz zwracam się do pana prezydenta z prośbą o wybudowanie tężni solankowej na osiedlu Karpackim, na działce gminnej w otoczeniu „Doliny Gościnnej". Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie wielu schorzeń, między innymi: nieżyt dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, astmy oskrzelowej, nerwicy, stresu, ogólnego wyczerpania, alergii dróg oddechowych, itd. Korzystanie z inhalacji solankowych jest bardzo dobre dla osób po przebytej chorobie covidowej - podkreślił przedstawiciel mieszkańców.

Jak poinformował, ostatnio miał okazję odwiedzić instalacje solankowe w okolicznych miejscowościach takich jak Jaworze, Bystra Śląska a także Dębowiec koło Skoczowa.

- Rozmawiałem z osobami które odwiedzały te miejsca, byli też tam mieszkańcy naszego miasta. Dziwili się że Bielsko - Biała dotychczas nie posiada tężni solankowej, przecież jest stolicą Podbeskidzia. Tłumaczyłem im, że jesteśmy w fazie przygotowania takiego projektu - zaznaczył radny.

Jednocześnie skierował do władz miasta pytanie, "czy i ewentualnie kiedy, miasto przystąpi do realizacji budowy tężni solankowej w zaproponowanej lokalizacji?"

Ratusz do tej sprawy jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.