Wiadomości

  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2720

Kierowcy zbyt szybko jeżdżą ul. Tuwima. Będą policyjne kontrole

W sprawie ograniczenia prędkości samochodów osobowych na ulicy Tuwima - zgodnie z wielokrotnymi zgłoszeniami Rady Osiedla Złote Łany - w bielskim Ratuszu zainterweniował miejscowy radny Maksymilian Pryga.

Tuwima
Ul. Tuwima w Bielsku-Białej · fot. Google Maps


- Zgodnie z informacjami, jakie cyklicznie otrzymuję na każdym zebraniu Rady Osiedla Złote Łany zwracam się z ponowną prośbą o podjęcie kompleksowych działań zmierzających do ograniczenia prędkości na ulicy Tuwima ze szczególnym uwzględnieniem odcinka od ulicy Lelewela do ulicy Urodzajnej. W przedmiotowej sprawie miejscowa Rada Osiedla podejmowała już wiele konkretnych działań. Były wnioski oraz informacje kierowane do funkcjonariuszy policji obecnych na zebraniach, były zgłoszenia poprzez stronę http://www.znloszeniabb.pl, a także odbyła się wizja lokalna z udziałem policji oraz przedstawicieli MZD, gdzie problem został zgłoszony. Jako Radny Rady Miejskiej kilka miesięcy temu wystąpiłem w tej sprawie z interpelacją, ale niestety nie otrzymałem zbyt obiecującej odpowiedzi - poinformował radny Maksymilian Pryga w swojej interpelacji.

Dlatego w ostatnich dniach postanowił osobiście sprawdzić i zweryfikować jak wygląda ruch samochodów oraz prędkość przy ulicy Tuwima.

- Po spędzeniu około dwóch godzin na omawianym terenie jeszcze raz w pełni popieram oraz utożsamiam się ze zgłoszeniami członków Rady Osiedla. Jednocześnie bardzo proszę, aby pan prezydent korzystając ze swojego autorytetu jako gospodarz miasta, a także wszelkich kompetencji osobiście zawnioskował do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej o przeprowadzenie kilkunastu kontroli prędkości w tym miejscu zarówno w godzinach porannych, popołudniowych jak i wieczornych - zaapelował przedstawiciel mieszkańców.

Jak dodał, „ufa, że oprócz tych działań sprawa zostanie dodatkowo przekazana pod obrady merytorycznej komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, która zbada opisany problem oraz być może podejmie dodatkowe działania zmierzające do ograniczenia prędkości w tym gęsto zabudowanym miejscu”.

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że ten temat zostanie omówiony na najbliższej komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak zapewnił, poprosił także Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej o przeprowadzenie kontroli prędkości na ulicy Juliana Tuwima.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.