REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2348

Miasto uruchomi rezerwę inwestycyjną na budowę amfiteatru w Lipniku

Nadal nie wiadomo, kiedy ostatecznie powstanie amfiteatr w Lipniku. Miasto prowadzi procedurę z wykonawcą i planuje ogłoszenie nowego przetargu. Ratusz zapewnia, że ma środki na dokończenie tej inwestycji.

Amfiteatr w Lipniku powinien być gotowy w maju 2021 roku
Budowa amfiteatru w Lipniku · fot. UM Bielsko-Biała


W połowie listopada 2021 roku radna Barbara Waluś zwróciła się do władz miasta z zapytaniem w sprawie realizacji zadania inwestycyjnego pt. „ Amfiteatr w Lipniku —leśne miejsce wypoczynku i zabawy".

- W odpowiedzi uzyskałam informację, że obecnie trwa procedura z wykonawcą robót polegająca na odebraniu prac wykonawczych, ich rozliczeniu i przejęciu przedmiotu umowy. Po zakończeniu tej procedury zostanie ogłoszony nowy przetarg na pozostały zakres prac. Zakończenie tej procedury odbiorowej planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r. Niezwłocznie po tej operacji zostanie ogłoszony nowy przetarg i wyłoniony nowy wykonawca prac - opisuje przedstawicielka mieszkańców, która pilotuje sprawę budowy amfiteatru.

Więcej o tym pisaliśmy m.in. w tym artykule.

Teraz radna skierowała do Ratusza pytanie, skąd wezmą się pieniądze w kwocie 834 tysięcy złotych na dalszą realizację zadania i jego zakończenie w tym roku, gdyż nie zostały zabezpieczone w budżecie miasta Bielska-Białej na 2022 rok?

- Obecnie, zgodnie z umową o roboty budowlane nadal trwa procedura z wykonawcą robót polegająca odebraniu prac wykonanych, ich rozliczeniu i przejęciu przedmiotu umowy. Zakończenie procedury odbiorowej planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r. Niezwłocznie po tej operacji zostanie ogłoszony nowy przetarg i wyłoniony nowy wykonawca prac - wyjaśnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, środki finansowe zostaną zabezpieczone z chwilą sporządzenia kosztorysu inwestorskiego na pozostały zakres prac, a po wyłonieniu w drodze przetargu nowego wykonawcy robót budowlanych uruchomione z rezerwy inwestycyjnej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.