Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2022
  • wyświetleń: 5378

Sprawa budowy amfiteatru w Lipniku trafi do sądu

Trwa weryfikacja prac wykonanych przy budowie amfiteatru w Lipniku, które przeprowadzono do czasu przerwania budowy. Sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu. Władze miasta mają jednak nadzieję, że inwestycja zostanie dokończona jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, Nadleśnictwo Bielsko poinformowało, iż w dniu 14 października 2021 umowa z wykonawcą modernizacji amfiteatru w Lipniku została wypowiedziana z powodu jej niewykonania.

- Wykonawca nie realizował umówionych prac pomimo licznych napomnień ze strony inwestora, postęp prac był znikomy, a zaangażowanie lekceważące - przekazał Tomasz Gawęda, rzecznik prasowy Nadleśnictwo Bielsko. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Współinwestorem amfiteatru jest miasto Bielsko-Biała. Jak informował portal bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Ratusza, władze miasta czekają na rozwój wypadków. Tymczasem podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej do sprawy odniósł się zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

- Z naszej strony została dokonana inwentaryzacja, rozliczenie tej inwestycji po zejściu z budowy przez wykonawcę. Równolegle zleciliśmy projektantowi, aby opracował dokumentację na dokończenie tej inwestycji. Z chwilą, gdy wykonawca potwierdzi to, co my ustaliliśmy, bo z nim w ogóle jest utrudniona współpraca i komunikacja, to będziemy mieli potwierdzone, co zostało wykonane. Wtedy wszczynamy procedurę na dokończenie inwestycji. To potrwa do około miesiąca. Chcielibyśmy ją zakończyć w tym roku. Na pewno wylądujemy w sądzie z wykonawcą, musimy zadbać o wszystkie szczegóły, tak aby coś nam nie umknęło. Chcemy działać zgodnie z prawem - zapowiedział wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.