Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1364

Most na Białej podświetlony na niebieskiego. To wyraz solidarności

Wieczór 2 kwietnia to najlepszy moment by niebieską iluminacją mostu na Białej, wzdłuż ul. 11 Listopada, wyrazić solidarność mieszkańców Bielska-Białej z osobami w spektrum autyzmu, czyli ASD, w tym z mającymi Zespół Aspergera (od tego określenia specjaliści powoli odchodzą na rzecz szerszego pojęcia spektrum).

Most na Białej wzdłuż ul. 11 Listopada podświetlony na niebieskiego - 2.04.2022 · fot. Wydział Prasowy UM BB


Cały świat obchodził w sobotę, 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie wrażliwości społeczeństwa na problemy dzieci i dorosłych żyjących z tym szczególnym zaburzeniem rozwojowym. Nadwrażliwość na dźwięki, światło, trudności w komunikacji, masa zachowań schematycznych, echolalia, charakterystyczne tiki, to tylko wierzchołek "niebieskiej" góry lodowej, z którą zmagają się osoby obdarzone tym szczególnym darem. Solidaryzujemy się dzisiaj nie tylko z nimi, ale i z ich bliskimi, nauczycielami, psychologami, pedagogami. Temat niestety się rozwija i z roku na rok wzrasta liczba dzieci w spektrum. Do tego wielu dorosłych i nastolatków zostaje zdiagnozowanych zbyt późno.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.