bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • 5 lutego 2022
  • wyświetleń: 4519

Tego nikt się nie spodziewał! Cypisek otrzyma kompleksową pomoc WOŚP!

"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - rzec by można kontynuując kontrowersyjną sytuację, która miała miejsce w Schronisku Klimczok podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pomoc Szymonowi vel Cypiskowi, którego w leczeniu i diagnostyce wpierają liczni mieszkańcy regionu, postanowił się zaangażować Jurek Owsiak.

Reklama

Tego nikt się nie spodziewał! Cypisek otrzyma kompleksową pomoc WOŚP!
Tego nikt się nie spodziewał! Cypisek otrzyma kompleksową pomoc WOŚP! · fot. Michał Janik / Na szczytach marzeń


Sytuacja, która miała miejsce na Klimczoku, a która wzbudziła wiele kontrowersji, ma swoją pozytywną kontynuację. Chodzi o rzekome wyproszenie ze Schroniska Klimczok chłopca, który kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co prawda pracownicy schroniska zdecydowanie odrzucają te informacje - o czym pisaliśmy w tym artykule - to jednak niejako poprzez to wydarzenie, o młodym wolontariuszu stało się głośno.

Jak się okazało, chłopiec brał udział także w akcji #KlimczokdlaCypiska. Przez cały styczeń trwało "Wyzwanie na Klimczok". W tym roku w akcji brał udział czechowiczanin Michał Janik z projektu „Na szczyrach marzeń”, który postanowił zadedykować swoje codzienne wejścia na najwyższy szczyt Bielska-Białej małemu Szymonowi. To 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim serduszku i niesamowitej empatii.

Po niedzielnych wydarzeniach o potrzebie pomocy Szymonowi vel Cypiskowi dowiedział się Jurek Owsiak.

- Pan Owsiak zadzwonił do mnie, i spytał, jak można pomóc, i czy taką pomoc przyjmiemy. Oczywiście zgodziliśmy się! Dzięki pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szymon otrzyma kompletną diagnostykę i opiekę w Warszawie. Doprawdy, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Przeszło to nasze oczekiwania. Dlatego bardzo dziękuję przede wszystkim Michałowi Janikowi, który w ramach "Wyzwania na Klimczok" zainicjował akcję #KlimczokDlaCypiska i wszystkim ludziom, którzy poszli za nim w góry. Dobro wraca. Do nas wróciło - powiedziała naszemu portalowi pani Joanna, mama Szymona.

Michał Janik prowadzi bloga "Na szczytach marzeń", na który serdecznie zapraszamy.

Loading...

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.