bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2022
  • 4 lutego 2022
  • wyświetleń: 9072

Afera w Schronisku Klimczok? Załoga miała wyprosić wolontariusza WOŚP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj

W sieci zawrzało po tym, co miało wydarzyć się w Schronisku Klimczok. W minioną niedzielę z obiektu miał zostać wyproszony młody wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Załoga odpiera zarzuty i mówi o pomówieniach.

Reklama

Schronisko klimczok
Afera w Schronisku Klimczok? Załoga miała wyprosić wolontariusza WOŚP · fot. Facebook / Schronisko Klimczok


W internecie pojawił się wpis, z którego wynika, że pracownicy Schroniska Klimczok postanowili wyprosić młodego człowieka z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swoich progów, zabraniając mu tym samym kwestowania zasłaniając się brakiem zgody z PTTK.

- Jak oficjalnie wiemy, taka zgoda nie jest i nie była mu potrzebna. Młody człowiek postanowił zrezygnować z ogrzania się i wysuszenia w ciepłym schronisku - opisuje autor wpisu.- Jest nam dorosłym wstyd przed młodym człowiekiem za was załogo Schroniska Klimczok. Najwidoczniej pora na zmianę dzierżawcy! Stanowczo minęliście się z powołaniem. A brak waszej dobrej woli i prywatne ideologie jest kompletnie nie zgodne z tym czym powinniście się kierować. Wasza postawa jest niegodna nie względem WOŚP a względem młodego człowiek, który zaufał, że będzie mógł u Was, w górskim schronisku ogrzać się i napić ciepłej herbaty. Wstyd! Nie musicie pomagać innym ale nam w tym nie przeszkadzajcie.

Pracownicy schroniska tymczasem mówią o pomówieniach.

"Nie organizujemy w schronisku Klimczok WOŚP-u z prostego względu: wiele turystów (i wiemy to z rozmów z nimi) chce odpocząć od wszystkiego w mieście i dlatego idzie w góry. Szanujemy to i nie narzucamy się z rożnego rodzaju akcjami mimo, że narażamy się wtedy na jeszcze większą krytykę, ale uważamy że w górach jest to dobra decyzja" - poinformowali.

I opisali to, co miało miejsce feralnego dnia.

- Do schroniska z rana przyszło sporo osób, które słowami uznania pochwaliło to, że jest tu spokój i rozwinęło o jaki spokój chodzi. W pewnym momencie na sale weszła pani z grupą osób oraz puszką i zaczęła kwestować podchodząc do turystów oraz do obsługi. Została poinformowana, że nie życzymy sobie kwestowania na terenie schroniska ze względów wymieniony wyżej. Pomimo tej informacji pani usiadła w rogu werandy i rozłożyła na stole rekwizyty związane z WOŚP tworząc tym samym wrażenie zorganizowania w tym miejscu punktu WOŚP. To nie spodobało się turystom, którzy przyszli do nas od tego odpocząć i w gorzkich słowach krytyki wyrazili to przy ladzie wychodząc ze schroniska - czytamy we wpisie schroniska.

"Dlatego do tej pani podeszła osoba z obsługi i grzecznie (i nie ma do tego żadnych zastrzeżeń bo było to przy wszystkich) poprosiła żeby, gdy zje sobie (własny) posiłek, podeszła żeby porozmawiać. Po kilku minutach odbyła się rozmowa w której Pani została poproszona o identyfikator oraz zgodę na kwestę w tym miejscu i jak się okazało Pani nie posiadała legitymacji WOŚP mimo, że zbierała pieniądze do puszki. Pani została zatem pouczona, że nie może zbierać pieniędzy we własnym zakresie, bo może to zostać niemiło odebrane przez turystów i żeby tego uniknąć prosimy o nie kwestowanie" - opisują pracownicy schroniska.

- Nikt nie został ani wyrzucony ani wyproszony. Mało tego, nikt z obsługi nie rozmawiał z żadnym dzieckiem. Rozmowa faktycznie się odbyła, ale z panią, która nie posiadała identyfikatora a kwestowała. Nikt nie miał też najmniejszej pretensji do spożycia własnego posiłku. Przykro nam że ta sytuacja ma miejsce, bo nikt nie miał na celu urażenia kogokolwiek a na pewno nie młodego chłopaka, jak dowiedzieliśmy się z postu - Dominika, którego serdecznie pozdrawiamy! - dodali.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj