Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • 6 lutego 2022
  • wyświetleń: 13636

Jerzy Owsiak zabrał głos w sprawie kontrowersji w Schronisku Klimczok

Nie milkną echa tego, co miało się zdarzyć w Schronisku Klimczok w minioną niedzielę. Sprawa wywołała szereg komentarzy w internecie. Głos zabrał także Jerzy Owsiak, główny dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaprosił Dominika do siedziby WOŚP.

Owsiak
Jurek Owsiak · fot. FB Jerzy Owsiak


Jedni uważają, że załoga Schroniska Klimczok nie wpuściła wolontariusza podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei pracownicy obiektu mówią o pomówieniach.

O kontrowersyjnej sytuacji pisaliśmy w tym artykule . W internecie pojawił się wpis, z którego wynika, że pracownicy Schroniska Klimczok postanowili wyprosić młodego człowieka z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swoich progów, zabraniając mu tym samym kwestowania, zasłaniając się brakiem zgody z PTTK.

Tymczasem w wersji załogi schroniska kwestować na terenie obiektu miała kobieta, która nie miała pozwolenia i identyfikatora WOŚP. "Pani została zatem pouczona, że nie może zbierać pieniędzy we własnym zakresie, bo może to zostać niemiło odebrane przez turystów i żeby tego uniknąć prosimy o nie kwestowanie" - opisują pracownicy schroniska i podkreślają, że nikt z obsługi nie rozmawiał z żadnym dzieckiem.

Do chłopca, który miał kwestować w Schronisku Klimczok wpis w mediach społecznościowych skierował sam Jerzy Owsiak, lider WOŚP. Napisał m.in: "Wielkie dzięki! Przepraszamy, że tak wyszło, ale gospodarze schroniska mają prawo nie czuć się z tą akcją dobrze - to Oni decydują. My zawsze powtarzamy, żeby nikogo nie stawiać w sytuacji dla nich niekomfortowych i choć w wielu miejscach z szyldem PTTK wiszą nasze podziękowania za Finał, to gospodarze decydują o tym czy można tam zbierać pieniądze do WOŚPowych puszek".

Całość wpisu, który pojawił się na profilu Jurka Owsiaka na Facebooku, publikujemy poniżej.

Dominik ma 13 lat i na 30. Finale Orkiestry był naszym wolontariuszem. Na miejsce zbiórki wybrał schronisko Klimczok, jedno z pięknie położonych 77 schronisk Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo Turystycznego. W skutek być może niedogadania chęci zrobienia zbiórki w schronisku, Dominik organizuje ją na zewnątrz - gospodarze nie życzyli sobie, aby z puszką orkiestrową robić to w środku.

Dominik nie "pęka" ,i co widać na focie dalej jest wolontariuszem, ale przed schroniskiem. Uzbierał ogromną sumę- 1090 złotych. Dominiku, wielkie dzięki! Przepraszamy, że tak wyszło, ale gospodarze schroniska mają prawo nie czuć się z tą akcją dobrze - to Oni decydują. My zawsze powtarzamy, żeby nikogo nie stawiać w sytuacji dla nich niekomfortowych i choć w wielu miejscach z szyldem PTTK wiszą nasze podziękowania za Finał, to gospodarze decydują o tym czy można tam zbierać pieniądze do WOŚPowych puszek.

Dominiku, sam wychowałem się na wędrowaniu po szlakach PTTKu i zdobywaniu stempli, a potem odznak turystycznych - baaaardzo to nas młodych ludzi budowało, motywowało i było bardzo powszechne - korzystaj z tych możliwości pełnymi garściami! Napotkasz miejsca, które pokochasz i zostaną w Twoim sercu na zawsze!

Jeszcze raz ukłony dla Ciebie I SZACUN ogromny. I słuchaj - zapraszam Ciebie i Twoich rodziców, braci i siostry jak są obok, do stolicy - ją będę Waszym przewodnikiem, a znam się na rzeczy - pokaże piękne miejsca i zjemy najlepsze lody. Co Ty na to? Odezwę się przez sztab - jeszcze raz dzięki i zróbmy wszystko aby pogonić focha i zapamiętać ten dzień radosnym i by stał się on Twoim osobistym super wspomnieniem! Tysiąc dziewięćdziesiąt złotych- mistrzostwo przyjacielu! Sie ma, Jurek.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.