bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 785

Jak zadbać o temperaturę w sypialni?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj

Artykuł sponsorowany:

Dobry materac to nie tylko komfort związany z odpowiednią twardością i doskonałym podparciem naszego kręgosłupa, ale również zapewnienie odpowiedniej temperatury. W czasie snu temperatura naszego ciała ulega obniżeniu - wynika to ze spowolnienia funkcji fizjologicznych.

Jak zadbać o temperaturę w sypialni?
Jak zadbać o temperaturę w sypialni?


Termoregulacja naszego ciała ma sporne znaczenie dla jakości naszego snu. Jeżeli jest nam zbyt gorąco faza REM staje się bardzo krótka. Zapewnienie właściwego komfortu podczas snu nie tylko poprawia jakość, ale również wydłuża fazę głębokiego snu, w trakcie którego najlepiej odpoczywamy. Przy wyższej temperaturze zaczynamy się pocić a faza REM jest krótsza. Należy więc zadbać o każdy szczegół by nasz sen mógł być w pełni komfortowy.

Nawet w zimie nie należy zapominać o wietrzeniu sypialni przed snem. Warto zrobić to porządnie. Optymalna temperatura do snu powinna wynosić między 16, a 19 stopni Celsjusza.

Warto również zapoznać się z ofertą materacy dwustronnych lato/zima. Oznacza to, że materac posiada dwie użytkowe strony dedykowane dla poszczególnych pór roku. Strona zalecana do spania w zimie posiada najczęściej warstwę pianki termoelastycznej Visco, która pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu naszego ciała.

Efekt ten sprawia, że materac nas przyjemnie „otula”, dodatkowo ten rodzaj pianki oddaje ciepło, dodatkowo nas ogrzewając w chłodne noce. Strona letnia materaca stworzona jest poprzez zastosowanie warstwy kokosu, która zapewnia lepszą wentylację wpływając korzystnie na nasze ciało w upalne dni. Dodatkową letnią stronę materaca tworzy pokrowiec przepikowany na podkładzie włókna puszystego. Ta strona materaca sprawia przez to wrażenie bardziej chłodnej, przewiewnej.

Zapraszamy do naszych stacjonarnych salonów oraz sklepu internetowego http://www.studiomaterace.pl

Salon partnerski - Bielsko-Biała, Babiogórska 24Salon partnerski


Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Piątek: 9:30-17:30
Salon producenta - Oświęcim, Unii Europejskiej 61Salon producenta


Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Piątek: 9:00-17:00
  • Sobota: 8:00-13:00


Studio Materace

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj