bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 12 stycznia 2022
 • wyświetleń: 682

Materace do spania - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj

Artykuł sponsorowany:

Wygodne materace do spania to jeden z częściej podnoszonych tematów - długi i niezakłócony sen jest gwarancją naszego zdrowia, dobrego samopoczucia tuż po przebudzeniu. W czasie nocy nasz organizm regeneruje się, ma możliwość walki z drobnoustrojami i stanami zapalnymi. Sen to także bardzo ważny czas dla naszego kręgosłupa i mięśni - w czasie nocy mięśnie okalające główną oś naszego ciała rozluźniają się, mogą odpocząć.

Materace do spania - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem


Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen konieczne jest wybranie materaca, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, pozwoli przybrać wygodną pozycję i będzie wspierał nasze zdrowie. Szukając idealnego materaca powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak twardość, wypełnienie, materiały wierzchnie. Każdy z tych elementów niebagatelnie wpływać będzie na jakość naszego wypoczynku.

Źle dobrany materac - sprawdź, kiedy pomyśleć o jego zmianieProblem źle dobranego materaca jest niezwykle powszechny w Polsce - mówią o tym zarówno fizjoterapeuci, producenci, jak i sami użytkownicy. Ból pleców po przebudzeniu, uczucie rozbicia, niewyspanie - to tylko niektóre z najczęściej wymienianych objawów. Długotrwałe spanie na źle dobranym podłożu może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych, nerwobóli, ale także do chronicznego zmęczenia, które rzutować będzie na nasze wyniki w szkole, w pracy. Efektem źle dobranego materaca mogą okazać się również bóle głowy, karku, barków.

Współcześnie materace do spania dostępne są w szerokiej gamie modeli, co znacząco ułatwia dobranie produktu dopasowanego do naszych potrzeb.

Najczęstsze objawy źle dobranego materaca do spania:
 • ból pleców po przebudzeniu,
 • ból mięśni,
 • chroniczne niewysypianie się,
 • uczucie rozbicia lub rozdrażnienia,
 • ból głowy, karku lub barków.


Czy twardość materaca ma znaczenie?Jednym z najważniejszych parametrów materaców jest ich twardość. Twardość materaca określana jest poprzez literę H oraz cyfry od 1 do 4. Materace do spania miękkie posiadają wartość H1, materace średnio miękkie - H2, materace średnio twarde - H3, a materace twarde: H4. Twardość materaca powinniśmy dobierać przede wszystkim przez wzgląd na naszą wagę - materace miękkie i średnio miękkie dedykowane są dla osób lżejszych, których waga nie przekracza 70-90 kg. Wewnętrzne struktury materaców pozwolą na wygodne ułożenie się oraz zapewnienie odpowiedniego podparcia dla bioder, barków. Wybierając twardy materac dla osoby lżejszej ryzykujemy, że będzie ona miała problem ze znalezienie wygodnej pozycji w czasie snu.

Materac dla osoby powyżej 100 kgpowinien być modelem średnio twardym lub twardym, aby jego wypełnienie pozwoliło na stabilne podparcie i zapewnienie prawidłowej pozycji ciała. Zbyt miękki materacw przypadku osób tęższych będzie się zapadać, a barki i biodra znajdą oparcie dopiero na stelażu łóżka.

Jak dobrać twardość materaca do wagi?materac o twardości H1 przeznaczony jest dla osoby do 60 kg;
 • H2 od 50 kg do 80 kg;
 • H3 od 70 kg do 110 kg;
 • H4 powyżej 100 kg.


materac


W ogólnej opinii uważa się, że twardsze materace są znacznie lepsze dla naszego zdrowia. Wiele osób wybiera więc materace H3 i H4 sugerując się obiegową opinią, zamiast dobrać produkt do swoich potrzeb. Przed zakupem konkretnego modelu warto zastanowić się, jakie podłoże jest najlepsze do wygodnego snu w naszym przypadku. Pomocna okaże się również porada fizjoterapeuty.

Materace do spania dwustronne - propozycja dla wymagającychDoskonałym rozwiązaniem dla osób szukających funkcjonalnego materaca jest materac dwustronny. W przypadku takich produktów każda ze stron materaca stanowi powierzchnię użytkową. W zależności od modelu strony mogą być podzielone na twardość H2 i H3, H2 i H4, H1 i H2. Zróżnicowaną twardość w obrębie tego samego modelu uzyskuje się poprzez wykorzystanie różnych pianek i elementów wypełnieniowych.

Materace do spania: sprężynowe czy kieszeniowe?Wybór pomiędzy materacami kieszeniowymi i sprężynowymi nie jest prosty. Oba rozwiązania mają wiele zalet, dlatego warto zapoznać się z tymi technologiami z bliska. W przypadku materaców sprężynowych ich wnętrze wypełniają połączone ze sobą sprężyny bonelowe. Odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia czy odgniatanie. Dwustożkowy kształt sprężyn bonelowych przyczynia się do polepszenia cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Materace sprężynowe to często tanie materace - posiadają świetny stosunek jakości do ceny.

materac


Materace do spania ze sprężynami kieszeniowymi wewnątrz to stosunkowo nowe rozwiązanie. Wewnątrz takiego materaca znajdziemy sprężyny uginające się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Sprężyny takie nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie. Aby zmniejszyć poziom hałasu podczas pracy materaca, każdą ze sprężyn zamknięto w materiałowej kieszonce. Materace kieszeniowe rekomendowane są przede wszystkim w sytuacji, kiedy w łóżku śpią dwie osoby. Innowacyjny system sprężyn pracujących osobno pozwoli na wygodne ułożenie obu użytkowników, bez względu na ich różnice w wadze.

materac


Innowacyjne pianki materacowe - co powinniśmy o nich wiedzieć?Materace do spania piankowe lub też łączące nowoczesne pianki i sprężyny są jednymi z najchętniej wybieranych. Zastosowanie pianek jest niezwykle szerokie: w zależności od rodzaju pianka może utwardzić podłoże, poprawić elastyczność struktury materaca, delikatnie otulać ciało użytkownika. W szerokiej ofercie materaców do spania znaleźć można klasyczne materace piankowe, w których wnętrzu znajdziemy pianki materacowe, pianki wysokoelastyczne, pianki termoelastyczne VISCO czy też ekologiczna piankę rebound.

Jakie pianki stosuje się najczęściej w materacach do spania? • tradycyjne pianki materacowe,
 • pianki wysokoelastyczne,
 • pianki termoplastyczne VISCO,
 • ekologiczne pianki typu rebound.


materac


Pianka materacowa, ze względu na swoje właściwości, jest wysoce odporna na odkształcenia i często stanowi element twardszych stron materaców dwustronnych. W połączeniu z pianką rebound daje ona efekt podobny do sprężyn bonelowych. Klasyczna pianka materacowa często posiada karbowaną powierzchnię. Poprzez zastosowanie takiej struktury jako warstwy zewnętrznej możliwe jest delikatne masowanie ciała użytkownika i poprawianie krążenia krwi.

Pianka termoelastyczna VISCO to interesujący produkt, który pozwala na zwiększenie komfortu snu, szczególnie kiedy podłoże jest zbyt twarde. Struktura pianki termoelastycznej VISCO mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. Poza samym materacem z pianką VISCO interesującym produktem jest nakładka na materac z pianki termoelastycznej, która sprawia, że podłoże do spania jest bardziej miękkie i przyjazne.

Chętnie wykorzystywana pianka wysokoelastyczna poprawia sprężystość materaca, a ze względu na swoją strukturę sprzyja doskonałej cyrkulacji powietrza i zmniejszeniu ryzyka pleśni czy drobnoustrojów we wnętrzu materaca.

Materace antyalergiczne dla większej higieny snuDobry materac do spaniaw przypadku alergików to kwestia nie tylko wygody snu, ale przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia. Osoby uczulone na roztocza i kurz często śpią niespokojnie, borykając się z typowymi objawami alergii: kaszlem, katarem, drapaniem w gardle. Objawy te związane są najczęściej ze starym i zużytym materacem, w którego wnętrzu gromadzi się wilgoć, drobnoustroje, powstaje pleśń. Z myślą o alergikach stworzono materace do spania o właściwościach antyalergicznych. Ich wypełnienie i pokrowiec sprzyjają wypoczynkowi i minimalizują ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości alergicznych.

materac


Jednym z rekomendowanych rozwiązań w przypadku alergików są materace do spania wypełnione lateksem. Struktura lateksu wypełniona jest licznymi kanalikami, co znacząco poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Stale wentylowane struktury są mniej podatne na wilgoć, hamowany jest rozwój drobnoustrojów, roztoczy. Niewielka waga lateksu przekłada się również na niską wagę samego materaca. Lateks sprzyja wygodzie - doskonale dopasowuje się on do kształtu ciała i stanowi idealne podparcie dla barków, bioder.

W przypadku materaców antyalergicznych ważny jest także pokrowiec. Wykorzystanie tkanin o właściwościach antyalergicznych sprawia, że użytkownik może cieszyć się spokojnym snem. Miękka tkanina subtelnie otula skórę, zapewniając wygodę oraz doskonałą izolację termiczną.

Lateksowe materace do spania: nie tylko dla alergikówMaterace lateksowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego! Lateks jest materiałem, który w sypialnianych warunkach sprawdza się idealnie. Pianka lateksowa naturalnego pochodzenia charakteryzuje się niezwykle wysoką elastycznością punktową, która gwarantuje optymalną podporę dla mięśni podczas snu. To nie tylko świetny materac dla alergików, ale także dobry materac do spania na kręgosłup! Możesz mieć pewność, że raz kupiony materac lateksowy będzie wiernie służył przez długie lata - niezwykle odporny materiał nie odkształca się i nie niszczeje pod wpływem nacisku i intensywnego użytkowania.

Wełna i kokos jako wypełnienie materaca do spaniamaterac


Przyglądając się interesującym nas modelom materacy zauważymy, że w ich wnętrzu często wykorzystywane są maty kokosowe oraz wełna. Oba tworzywa mają naturalne pochodzenie, a ich zadaniem jest zwiększenie wygody snu. Maty kokosowe stosowane są do usztywnienia konstrukcji materaca - często spotkamy je po stronie twardszej materaców dwustronnych. Zadaniem włókien kokosowych jest również wychwytywanie wilgoci i hamowanie rozwoju pleśni.

Wełna stosowana jest w dobrych jakościowo materacach jako dodatkowe uzupełnienie warstwy termicznej. Badania wskazują, że zastosowanie wełny pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych ze zmianami reumatycznymi.

Nasze innowacje: system STUDIO M i 9 stref twardościJako jeden z wiodących producentów materaców do spania proponujemy interesujące rozwiązania technologiczne, przekładające się na jakość snu. Naszym flagowym produktem jest system STUDIO M, który jest opatentowaną technologią cyrkulacji powietrza wewnątrz materaców. Specjalistyczny system nacięć na blatach wewnętrznych struktur materaca przekłada się na lepszą cyrkulację powietrza, zahamowanie rozwoju drobnoustrojów. Materace do spania z systemem STUDIO M odznaczają się znacznie przedłużoną żywotnością.
Drugim, ciekawym rozwiązaniem stosowanym w naszych materacach jest 9 stref twardości. Wkład materaca podzielony jest na dziewięć stref, dzięki czemu gwarantuje najlepsze podparcie dla anatomicznych stref ciała i pozwala na wygodne ułożenie się do snu.

Materac do spania na wymiarOlbrzymim ułatwieniem dla osób kupujących materace do spania jest możliwość zakupienia ich na konkretny wymiar. W naszym sklepie internetowym proponujemy materace dedykowane zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych we wszystkich standardowych wymiarach.

Naszą ofertę wzbogaciliśmy o materace dla dwojga. Są to specjalnie projektowane materace, w których uwzględniono różnice w wadze użytkowników. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych o zróżnicowanych parametrach twardości udało się zagwarantować wygodę obojgu użytkownikom.

Jak zamówić materac niestandardowy?Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:
+48 664 408 000
pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00
info@studiomaterace.pl

Jesteśmy producentem, więc możesz wybrać dowolny typ materaca.

Oferujemy:
 • niestandardowe materace sprężynowe
 • niestandardowe materace kieszeniowe
 • niestandardowe materace piankowe
 • niestandardowe materace lateksowe
 • niestandardowe materace do łóżeczka
 • niestandardowe materace nawierzchniowe


Większość zamówień jesteśmy w stanie zrealizować w ciągu 14 dni, ale ostateczną informację o terminie dostawy materaca otrzymasz po złożeniu zamówienia.

Materace do spania dla dziecimaterac


Uzupełnieniem naszej oferty są nowoczesne materacyki dla dzieci, tworzone z olbrzymią troską o komfort, bezpieczeństwo i zdrowie malucha. Polecane przez nas materace dziecięce to modele wypełnione piankami lub też takie, których rdzeń stanowią sprężyny kieszeniowe. Oddając w ręce młodych rodziców materace dziecięce wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo malucha. Oferowane przez nas modele posiadają specjalne belki ochronne, chroniące dziecko przed uderzeniem o ramę łóżeczka. Zastosowanie warstw lateksu oraz mat kokosowych pozwoliło na zagwarantowanie wyższej higieny snu. Materaca do spania dla dzieci okryte są miękkimi i przyjemnymi dla skóry pokrowcami z zamkami błyskawicznymi. Dzięki temu rozwiązaniu pokrowce możemy ściągać i prać w pralkach automatycznych.

Nakładki na materace - materace nawierzchnioweProblem ze źle dobranym materacem nie zawsze musi oznaczać konieczność kupna nowego produktu. Dzięki nakładkom na materace do spania, zwanym również materacami nawierzchniowymi, zmienimy nieco parametry dotychczasowego podłoża do spania i znacząco podniesiemy naszą wygodę. Nakładki na materace rekomendowane są w przypadku zarówno zbyt miękkiego, jak i twardego podłoża, ale też w sytuacji, kiedy spanie na rozkładanej wersalce staje się problematyczne dla naszego zdrowia. Nakładki nawierzchniowe na materace polecane są również jako warstwa ochronna, aby przedłużyć żywotność dotychczas użytkowanego materaca.

materac


Nakładki zmiękczające w swoim wnętrzu posiadają piankę termoelastyczną VISCO. Tak stworzone podłoże pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji, zagwarantowanie odpowiedniego podparcia dla barków i bioder. Pianka każdorazowo dostosowuje się do kształtów ciała. Dzięki nakładkom zmiękczającym możliwe jest zredukowanie ucisku na nerwy, zmniejszenie ryzyka drętwienia kończyn. Nakładki zmiękczające rekomendowane są również w przypadku starszych, ubitych materaców, których wnętrze nie zapewnia już odpowiedniej amortyzacji i podparcia.

Nakładki utwardzające zbudowane są z pianki materacowej lub też z maty kokosowej. Dzięki nim możliwe jest usztywnienie podłoża, co jest ważne szczególnie w przypadku osób tęższych czy też posiadających problemy z kręgosłupem. Nakładki utwardzające często wykorzystywane są jako warstwa dodatkowa na rozkładane kanapy czy sofy, których powierzchnia często jest przeszywana nierówna.

Zapraszamy do naszych stacjonarnych salonów oraz sklepu internetowego http://www.studiomaterace.pl

Salon partnerski - Bielsko-Biała, Babiogórska 24Salon partnerski


Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek-Piątek: 9:30-17:30
Salon producenta - Oświęcim, Unii Europejskiej 61Salon producenta


Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek-Piątek: 9:00-17:00
 • Sobota: 8:00-13:00


Studio Materace

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj