bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 marca 2022
  • wyświetleń: 345

Co musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj

Artykuł sponsorowany:

Wygodne materace do spania coraz częściej wypełnia innowacyjna pianka wysokoelastyczna. To tworzywo może stanowić rdzeń materaca lub też element jego wypełnienia.

Co musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?
Co musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?


Pianka wysokoelastyczna odznacza się doskonałymi parametrami technicznymi i może wspomóc nasze zdrowie w trakcie snu. Jaki materac z pianką wysokoelastyczną wybrać, aby cieszyć się wysokim komfortem snu? Oto kilka wskazówek.

Czym jest pianka wysokoelastyczna?Pianka wysokoelastyczna to jedna z chętniej stosowanych pianek w przypadku nowoczesnych materaców do spania. Pianka ta odznacza się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała, elastycznością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, odkształcanie, ugniatanie. Pianka wysokoelastyczna to tworzywo poliuretanowe o niejednolitej strukturze, wypełnione licznymi pęcherzykami.

Pianka taka idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewnia wygodę. Niska waga pianki wpływa na wagę samego materaca, przez co jego obracanie czy podnoszenie nie sprawia nam problemów.

Porowata struktura pianki wysokoelastycznej sprawia, że w jej wnętrzu możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza. To z kolei wpływa na zahamowanie powstawania pleśni i grzybów.

Materace z pianką wysokoelastyczną - jaki model wybrać?Różnorodność materaców do spania z pianką wysokoelastyczną jest olbrzymia: możemy wybierać w materacach piankowych, sprężynowych, kieszeniowych, lateksowych. Każdy z dostępnych modeli posiada konkretną twardość - twardość materaca powinna być dobrana do naszej wagi, aby struktura materaca mogła wspierać nasze ciało podczas snu.

Materace miękkie i średnio miękkie (H1 i H2) rekomendowane są dla osób ważących mniej niż 80 kg, materace średnio twarde i twarde powinny być wykorzystywane przez osoby o wadze powyżej 90 kg. Źle dobrany materac sprawi, że nasze ciało nie zyska odpowiedniego podparcia. Zbyt miękki materac spowoduje, że nasz kręgosłup zacznie wyginać się w pałąk.

Materac Satisfaction Exclusive z pianką wysokoelastycznąCo musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?


Materace piankowe są chętnie wybierane przez wzgląd na ich atrakcyjne ceny i dobre parametry techniczne. W przypadku modelu Satisfaction Exclusive jest to produkt dwustronny (H3 i H4), którego rdzeń tworzy pianka wysokoelastyczna. Strona średnio twarda, zimowa, wypełniona została pianką termoelastyczną VISCO, która dopasowuje się do kształtu ciała. Strona ta została uzupełniona o warstwę naturalnej wełny, której zadaniem jest zapewnienie lepszego komfortu termicznego.

Strona letnia, twarda wykonana została z klasycznej pianki materacowej z licznymi nacięciami. Materac zamknięto w przyjemnym w dotyku pokrowcu, uzupełnionym o zamek błyskawiczny.

Materac piankowy Satisfaction LUX - dla wymagających użytkownikówCo musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?


Materace dwustronne są jednymi z najchętniej kupowanych - w przypadku materaca Satisfaction LUX zaproponowano strony użytkowe o twardości H2 i H3 (średnio miękka i średnio twarda). Rdzeń oraz stronę średnio miękką tworzy pianka wysokoelastyczna.

Posiada ona specjalistyczne nacięcia, których zadaniem jest polepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Strona średnio twarda zbudowana jest z klasycznej pianki materacowej, jej powierzchnia jest karbowana, przez co skóra użytkownika jest delikatnie masowana podczas snu.

Przekłada się to na poprawienie ukrwienia. Wkład zastosowany w tym modelu podzielono na 9 stref twardości. Oznacza to, że konstrukcja umożliwia jeszcze lepsze podparcie dla anatomicznych stref ciała.

Materac Comfort LUX XXL - pianka wysokoelastyczna i sprężynyCo musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?


Wygodny materac o podwyższonej nośności Comfort LUX XXL to model sprężynowy, który stworzono z myślą o wymagających użytkownikach. Materac ten dedykowany jest dla osób ważących ponad 100 kg - posiada on specjalny system amortyzujący, który znacząco poprawiają jakość snu i wydłuża żywotność materaca.

Materac Comfort LUX XXL to produkt dwustronny, którego strona twarda wykonana została z pianki termoelastycznej i klasycznej pianki materacowej.

Pianka termoelastyczna posiada karbowaną powierzchnię, przez co możliwe jest delikatne masowanie skóry użytkownika. Strona średnio twardą tworzy pianka wysokoelastyczna z konturowymi nacięciami, które tworzą 9 stref twardości.

Produkt uzupełniono również o opatentowany system cyrkulacji powietrza Studio M, dzięki innowacyjnym nacięciom na blatach wewnątrz materaca możliwa jest swobodna wymiana powietrza.

Materac Comfort LUX XXL zamknięty jest w przyjemnym w dotyku pokrowcu, uzupełnionym o zamek błyskawiczny. To rozwiązanie pozwala na jego szybkie ściągnięcie i pranie w pralce automatycznej.

Pianka wysokoelastyczna i kokos, czyli materac Prestige OptimalCo musisz wiedzieć o piance wysokoelastycznej w materacach?


Materace kieszeniowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród kupujących - zastosowanie sprężyn kieszeniowych pozwoliło nie tylko na znaczne ograniczenie hałasu podczas pracy sprężyn ale też na zapewnienie lepszych parametrów technicznych. Sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie, wyłącznie w miejscu nacisku, przez co materac ugina się punktowo. Model ten to materac dwustronny o wartościach H2 i H4.

Strona letnia (twarda) wykonana została z pianki materacowej oraz maty kokosowej. Zastosowanie mat kokosowych w materacach pozwala na usztywnienie konstrukcji bez utraty elastyczności. Dodatkowo naturalne włókna kokosowego mają właściwości higroskopijne, przez co wychwytują cząsteczki wilgoci.

Wpływa to na zachowanie wysokiej higieny snu i zahamowanie rozwoju pleśni, grzybów. Stronę zimową (średnio miękką) tworzy pianka wysokoelastyczna, która świetnie dopasowuje się do ciała. Pianka została podzielona na 9 stref twardości, przez co ciało uzyskuje podparcie w najbardziej newralgicznych punktach.

Całość uzupełnia system Studio M, który pozwala na swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. W modelu Prestige Optimal zastosowano żakardowy pokrowiec o antyalergicznej strukturze.

Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, co ułatwia jego zdejmowanie i pranie.

Zapraszamy do naszych stacjonarnych salonów oraz sklepu internetowego www.studiomaterace.pl

Salon partnerski - Bielsko-Biała, Babiogórska 24Salon partnerski


Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Piątek: 9:30-17:30
Salon producenta - Oświęcim, Unii Europejskiej 61Salon producenta


Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Piątek: 9:00-17:00
  • Sobota: 8:00-13:00


Studio Materace

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Studio Materace" podaj