bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 2746

Działki rekreacyjne pełne spalin i hałasu. Potrzebne ekrany akustyczne

Ogródki działkowe maja służyć rekreacji. Ciężko jednak wypoczywać, kiedy za płotem przebiega ruchliwa ulica - głośna i pełna spalin. Taka sytuacja panuje przy ulicy Cieszyńskiej. Dlatego działkowicze walczą o zamontowanie ekranów akustycznych.

Ogródki działkowe
Działki rekreacyjne pełne spalin i hałasu. Potrzebne ekrany akustyczne · fot. Google Maps


Mieszkańcy oraz przedstawiciele działkowców skarżą się na nieznośny hałas dobiegający z ulicy Cieszyńskiej. - Wydobywające się z arterii komunikacyjnej immisje w dużym stopniu utrudniają rekreacyjne korzystanie z działek, a więc ograniczają realizację funkcji dla której zostały powołane - zauważa radny Konrad Łoś, który zainteresował się problemem.

Jak dodaje, zdaniem działkowców przybliżenie ruchliwej ulicy do działek spowodowało niekontrolowany wzrost hałasu i zanieczyszczeń komunikacyjnych. Dlatego bielszczanie zaapelowali o umieszczenie na tym odcinku ulicy Cieszyńskiej ekranów akustycznych.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, w wydanej decyzji środowiskowej dla rozbudowy ulicy Cieszyńskiej rejon ogródków działkowych przy ulicy Nasiennej nie został wskazany ja miejskie montażu ekranów akustycznych.

- Zgodnie z ta decyzją na Miejski Zarząd Dróg został nałożony obowiązek sporządzenia analizy porealizacyjnej w zakresie oddziaływania akustycznego. Analizę należy wykonać po upływie roku od dnia oddania drogi do użytkowania. Po jej opracowaniu zostaną podjęte decyzje w sprawie ewentualnej instalacji dodatkowych ekranów akustycznych - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.