Wiadomości

  • 13 marca 2024
  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 3500

[FOTO] Na pełny remont tej drogi mieszkańcy jeszcze poczekają. Póki co przeszła cząstkowy

Początkiem lutego jeden z czytelników zgłosił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie tragicznego stanu drogi na ul. Starzyńskiego. Ponad 200-metrowy odcinek przypominał krajobraz księżycowy - były dziury, kałuże, błoto, a prowadzi on do dwóch budynków wielorodzinnych pod numerami 25 i 27. Po otrzymaniu informacji niezwłocznie się skontaktowaliśmy z Miejskim Zarządem Dróg. Odpowiedź otrzymaliśmy dopiero teraz.

Ul. Starzyńskiego - zdjęcie z 15.03.2024 po doraźnym remoncie drogi z dnia 13.02.2024
Ul. Starzyńskiego - zdjęcie z 15.03.2024 po doraźnym remoncie drogi z dnia 13.02.2024 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Ostatnio droga na przełomie czerwca/lipca została podsypana. Kilka tygodni później, pierwszy deszcz rozprawił się z próbą naprawy drogi. W grudniu pług odśnieżył śnieg wraz z wysypanym kamieniem - trudno go za to winić, taka naprawa. Walka o tą drogę trwa już bardzo długo. Proszę sobie wyobrazić jak dzieci idące do szkoły lub mieszkańcy korzystający z transportu publicznego wyglądają po przejściu 200 metrowego odcinka - pisał do nas czytelnik początkiem lutego.

W sprawie drogi interweniowali radni Roman Matyja i Rafał Ryplewicz. Pierwszy z nich 20 lutego otrzymał odpowiedź na swoją interpelację, w której wiceprezydent Przemysław Kamiński informował:

Obecnie na przedmiotowym sięgaczu ulicy Stefana Starzyńskiego stanowiącym dojazd do budynków nr 25 i 27 został wykonany remont cząstkowy polegający na uzupełnieniu ubytków materiałem kamiennym. Natomiast w odpowiednich warunkach atmosferycznych zostanie wykonane powierzchniowe utrwalenie emulsją i grysem.

Ponadto informuję, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotowuje projekt przebudowy przedmiotowego odcinka drogi przebiegającego m.in. po działce gminnej nr 1251/39 obręb Kamienica, od istniejącej utwardzonej drogi publicznej do zjazdu do budynku przy Stefana Starzyńskiego nr 27. Przyszłościowy projekt będzie wykonywany na podstawie Decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na podstawie której przedmiotowa droga zostanie drogą publiczną.


Co ciekawe, odpowiedź, którą otrzymał nasz portal we wtorek (12 marca) brzmi dokładnie tak samo.

Ul. Strzyńskiego - stan na 9 lutego 2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Z interpelacji radnego Ryplewicza (złożonej wcześniej, początkiem lutego), możemy się jednak dowiedzieć, że miasto miało wybranego wykonawcę rozbudowy ul. Kolistej i Starzyńskiego. Do podpisania z nim umowy jednak nie doszło - powód nie został wyszczególniony. Wiceprezydent Kamiński wskazał jednak inne rozwiązanie:

W takiej sytuacji, uwzględniając również fakt nowej inwestycji mieszkaniowej planowanej przez Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. poleciłem Miejskiemu Zarządowi Dróg w Bielsku-Białej przygotować do realizacji niezbędny odcinek ul. Stefana Starzyńskiego, służący potrzebom komunikacyjnym nowej inwestycji jak również zrealizowanej wcześniej zabudowie mieszkaniowej w ciągu tej ulicy. Termin zakończenia tej inwestycji będzie skoordynowany z terminem oddania do użytkowania budynku TBS. Do tego czasu istniejąca, utwardzona droga gruntowa będzie utrzymywana poprzez doraźne zasypywanie powstających wybojów a na wiosnę, w sprzyjających warunkach atmosferycznych, nawierzchnia ta zostanie utwardzona i scalona emulsją asfaltową. Zabiegi te pozwolą utrzymać podwyższony standard w stosunku do obecnego na okres budowy TBS

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.