bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • 25 lipca 2021
  • wyświetleń: 8488

Wyrok dla mężczyzny, który wysadził w powietrze budowany blok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Sarni Stok" podaj

Na karę 6,5 roku więzienia skazał Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej Mateusza H., oskarżonego m.in. o wysadzenie w powietrze bloku budowanego na osiedlu Sarni Stok w 2018 roku. Mężczyzna miał też spalić w 2017 roku dwie koparki należące do podwykonawców na tym samym placu budowy. W sumie śledczy oskarżyli Mateusza H. o 20 przestępstw.

Reklama

Katastrofa budowlana na os. Sarni Stok - 17.07.2018 · fot. sid / bielsko.info


Przypomnijmy, 17 lipca 2018 roku około godziny 3.40, na terenie budowy osiedla Sarni Stok w Bielsku-Białej zawalił się trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. Z informacji uzyskanych od okolicznych mieszkańców wynikało, że były słyszalne dwa wybuchy. W budynku nie było jednak żadnych instalacji - blok był w stanie surowym otwartym. Kilka godzin później policja potwierdziła informację o eksplozji. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Kilkanaście dni później m.in. do redakcji portalu bielsko.info oraz innych lokalnych mediów trafiła niepokojąca wiadomość. Ludzie podający się za "Podziemną organizację obronną Brygada Wschód” grozili, że jeśli deweloper nie wycofa się z inwestycji, dokonają kolejnych zamachów na nowo powstające obiekty w rejonie osiedla Sarni Stok. Więcej o liście pisaliśmy tutaj.Podejrzany o wysadzenie budynku Mateusz H. został zatrzymany przez policjantów z CBŚP oraz wydziału kryminalnego KMP w Bielsku-Białej w lutym 2019 roku. Stróże prawa wspólnie z prokuratorami zbierali i analizowali materiał dowodowy przez kilka miesięcy. Wszystko wskazywało na to, że w sprawę może być zamieszany właśnie 29-letni Mateusz H. - student - ekolog. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może stwarzać zagrożenie, dlatego został zatrzymany w sposób bardzo dynamiczny. W prokuraturze przedstawiono mu zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach i usiłowania sprowadzenia takiego zdarzenia. Więcej o zatrzymaniu mężczyzny pisaliśmy tutaj.

Proces Mateusza H. trwał od lutego 2020 roku. W poniedziałek, 19 lipca w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej zapadł wyrok w sprawie wysadzenia bloku oraz 19 innych przestępstw, o które śledczy oskarżali Mateusza H., m.in. spalenie koparek podwykonawców na tym samym placu budowy. Sąd uznał, że 29-latek jest winny wszystkich zarzucanych mu czynów i skazał go na 6,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna musi również zapłacić grzywnę w wysokości 1,2 mln złotych i naprawić wyrządzone szkody. Wyrok nie jest prawomocny. Mateusz H. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a podczas odczytywania wyroku miał na sobie koszulkę z napisem "Stop pomówieniom".

mp / bielsko.info

źródło: Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Osiedle Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Sarni Stok" podaj