Wiadomości

  • 1 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1404

Walczą o tereny zielone na Trzech Lipkach

"Kolejne wycinki powodują nie tylko problemy związane ze środowiskiem jak erozja gleby, zaburzanie stosunków wodnych, niszczenie 'zielonych płuc'". W internecie można podpisać petycję w sprawie obrony zieleni na wzgórzu Trzy Lipki.

trzy lipki
Walczą o tereny zielone na Trzech Lipkach · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


W internetowej sieci pojawiła się petycja o zachowanie dotychczasowych i rozszerzenie terenów zielonych wokół wzgórza Trzy Lipki w Bielsko-Biała.

"Mieszkańcy Bielska-Biała, a zwłaszcza mieszkańcy rejonu osiedla Sarni Stok, zwracamy się do Prezydenta Miasta Bielska -Biała oraz Rady Miasta o wyłączenie z wycinki zabudowy pozostałych terenów zielonych w obrębie wzgórza Trzy Lipki. Intensywna zabudowa i wycinka drzew wokół wzgórza Trzy Lipki powoduje nie tylko dewastacje terenów zielonych, ale również zmniejszenie terenów mieszkalnych dla dzikich zwierząt" - można przeczytać w petycji, którą każdy może podpisać TUTAJ.

Jak argumentują autorzy pisma, "kolejne wycinki powodują nie tylko problemy związane ze środowiskiem jak erozja gleby, zaburzanie stosunków wodnych, niszczenie 'zielonych płuc', ale również odbierają miejsca odpoczynku i relaksu".

Sygnatariusze petycji apelują „o zaprzestanie wycinki drzew i zachowanie w stanie naturalnym pozostałej części lasu, zalesienie działek będących własnością miasta Bielsko-Biała oraz wpisanie w plany zagospodarowania przestrzennego miasta terenów między ul. Sarni Potok a ul. Filarowa jako terenów z przeznaczeniem na tereny rekreacyjne (park, place zabaw, etc.) dodatkowo uwzględniając ścieżkę pieszo-rowerową jako łącznik z centrum miasta”.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj