Wiadomości

  • 8 kwietnia 2021
  • 9 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 36998

[FOTO] Pożar na Hałcnowskiej. Płomienie wychodziły przez okna!

W czwartek, 8 kwietnia około godziny 8.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze parteru w budynku jednorodzinnym zlokalizowanym przy ul. Hałcnowskiej w Bielsku-Białej. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej i policję. Sytuacja była bardzo poważna.

Pożar budynku przy ul. Hałcnowskiej - 8.04.2021 · fot. bielsko.info


W momencie dojazdu pierwszego zastępu pożar był już mocno rozwinięty. Kłęby gęstego dymu i płomienie wychodziły przez okna na parterze. Wszyscy mieszkańcy zdołali się ewakuować w ostatnim momencie. Z budynku nie wyszedł jednak pies, który zginął w płomieniach.

Strażacy zakręcili dopływ mediów do budynku, następnie podano trzy prądy gaśnicze. Jeden do garażu na palące się wyposażenie i samochód osobowy marki Fiat 126. Drugi prąd wody do pomieszczenia wiatrołapu - palące się meble. Trzeci prąd z drabiny mechanicznej skierowano na palącą się podbitkę dachu. Strażacy rozebrali część poszycia czoła dachu, wykluczając inne zarzewia pożaru. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania całego budynku - zastosowano wentylator oddymiający i otwarto okna w pokojach. Wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia garażu oraz wiatrołapu na zewnątrz i przelano wodą. Przeszukano dokładnie cały budynek czy nie ma innych osób poszkodowanych. Następnie sprawdzono budynek na obecność tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną - brak zagrożenia.

W działaniach trwających ponad 2 godziny wzięły udział zastępy z PSP, jednostki OSP z Hałcnowa i Komorowic Krakowskich, pogotowie energetyczne oraz policja, która ustala przyczynę pożaru.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.