Wiadomości

  • 6 maja 2024
  • wyświetleń: 392

Bielscy strażacy podsumowali majówkowy weekend. Do zdarzeń wyjeżdżali aż 64 razy

W czasie tegorocznej majówki bielscy strażacy interweniowali 64 razy. Były to różnego rodzaju zdarzenia na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego, w większości przypadków były to miejscowe zagrożenia.

Państwowa Straż Pożarna
Bielscy strażacy podsumowali majówkowy weekend, do zdarzeń wyjeżdżali aż 64 razy/zdj. Ilustracyjne · fot. str. Marcin Waszkiewicz / Państwowa Straż Pożarna


Jak wynika z wpisu w mediach społecznościowych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, strażacy w czasie majówki interweniowali 64 razy: w 7 przypadkach były to pożary, w 47 - miejscowe zagrożenia, odnotowali też 10 alarmów fałszywych.

W niedzielę 5 maja br. około godziny 4:40 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Różanej paliło się poddasze, do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej.

- Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, ogniem objęta była część połaci dachu, elewacja budynku oraz drewno opałowe, składowane przy elewacji. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru składowanego drewna wężem ogrodowym - informują bielscy strażacy.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono instalację elektryczną oraz gazową w budynku mieszkalnym. Ewakuowano z domu dwie osoby oraz zwierzęta (kota i psa). Następnie podano dwa prądy gaśnicze na palący się dach budynku, elewację oraz materiały opałowe. Działania zakończono o godz. 05:47.

Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.