bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 1500

Nowe lampy oświetlą Cygański Las dopiero po rewitalizacji

Od lat służą mieszkańcom Bielska-Białej, aby ci mogli bezpiecznie w godzinach wieczornych dbać o swoje zdrowie i kondycję. Przydają się zwłaszcza wiosną czy jesienią, kiedy temperatury są optymalne, ale słońce nie zachodzi najpóźniej. Mowa o lampach oświetleniowych w Cygańskim Lesie, które wymagają wymiany. Na to jednak będzie trzeba jeszcze poczekać.

Cygański Las, park, szlaki
Cygański Las · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Tereny rekreacyjne w Cygańskim Lesie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej - nie bez racji zauważył miejscowy radny Jerzy Bauer.

- Dzięki funkcjonującemu oświetleniu ścieżek spacerowych, można do późnych godzin z nich korzystać w celach rekreacyjnych i sportowych. Niestety, wieloletnie latarnie, które od dłuższego czasu nie były gruntownie remontowane, wymagają natychmiastowej konserwacji - stwierdził przedstawiciel bielszczan.

I skierował do bielskiego Ratusza pytanie, czy jest w najbliższym czasie przewidywany przegląd i ewentualny remont słupów oświetleniowych, które "w wielu miejscach pokryte są głęboką korozją"?

- Oświetlenie w Cygańskim Lesie zostało objęte kompleksową modernizacją w ramach "Rewitalizacji miejskich systemów nadbrzeżnych". W drodze przetargu został wyłoniony wykonawca, który ma zaprojektować i wykonać całe zadanie polegające na modernizacji ścieżek spacerowych, jak również na wymianie istniejących słupów i oraz oświetlenia parkowego - poinformował w odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Więcej o wspomnianej rewitalizacji pisaliśmy www.bielsko.info/wiadomosci/22676-15-6-miliona-zlotych-na-rewitalizacje-miejskich-systemow-nadbrzeznych-bielsko-biala ]w tym artykule[/url].

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.