bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 1792

Znane osobistości zachęcają do przekazania 1% podatku

Jak co roku zachęcamy bielszczan do przekazania 1 procenta swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Na konta bielskich organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz mieszkańców Bielska-Białej, z tytułu 1 procenta za rok 2019 wpłynęła kwota 12,7 mln zł!Z roku na rok coraz więcej organizacji pozarządowych zyskuje status organizacji pożytku publicznego; zwiększają się też sumy, jakie podatnicy przekazują na rzecz organizacji pożytku publicznego - w 2020 r. ponad 14,7 mln osób przekazało na rzecz 8.743 fundacji i stowarzyszeń niebagatelną kwotę przekraczającą 906 mln zł.

W Bielsku-Białej rozpoczęła się szeroko zakrojona kampania promocyjna 1 procenta przygotowana przez miasto Bielsko-Biała wraz z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Grodzki oraz Centrum Handlowym Gemini Park. Akcja potrwa do 30 kwietnia 2020 r. Działania informacyjne obejmują artykuły publikowane w prasie i internecie, ulotki dystrybuowane wśród mieszkańców Bielska-Białej, plakaty rozmieszczone w różnych punktach naszego miasta, w tym citylighty na 22 przystankach autobusowych oraz w CH Gemini Park, a także banery zawieszone w centrum miasta. Akcja promocyjna obejmie również reklamę na miejskim autobusie oraz reklamę mobilną.

Przedsięwzięcie promujące 1 procent zaistnieje również w mediach społecznościowych - po raz pierwszy na tak dużą skalę. Relacje, posty i transmisje na żywo będą publikowane m.in. na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube. Na YouTubie pojawił się również spot promocyjny z udziałem grupy przedszkolaków i prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, aktorki Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Anna Guzik oraz sportowca, przedsiębiorcy i filantropa Rafała Sonika.

Pełną listę bielskich organizacji uprawnionych do pozyskania 1% podatku za 2020 rok można znaleźć tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.