bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lutego 2021
  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 4559

Niebezpiecznie na Żywieckiej - będzie audyt? Radni apelują

Bielscy kierowcy skarżą się na niebezpieczne sytuacje, jakie są wywoływane poprzez m.in. oznakowanie w rejonie skrzyżowania ulic Żywieckiej i Górskiej. Sprawą zainteresowali się radni i wystosowali prośbę o przeprowadzenie audytu.

Na biurka włodarzy miasta trafiła interpelacja radnych z Klubu Radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej" w sprawie wykonania audytu odcinka ulicy Żywieckiej. Według bielskich kierowców bowiem dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji.

- Zgodnie ze sprawdzonymi i potwierdzonymi informacjami jadąc ulicą Żywiecką w kierunku Mikuszowic Krakowskich tuż za skrzyżowaniem z ulicą Górską w Leszczynach trzeba zmienić pas na prawy i po krótkiej chwili ponownie wjechać na lewoskręt. Z perspektywy doświadczeń ostatnich miesięcy wynika, że na przedmiotowym odcinku cyklicznie dochodzi do zatorów oraz sytuacji mogących wywołać kolizję - ostrzegają przedstawiciele bielszczan.

Jak dodali, w obecnym stanie znak informujący o zwężeniu jest ustawiony w miejscu, gdzie rozpoczyna się owo zwężenie, co może zagrażać bezpieczeństwu oraz płynności całego ruchu drogowego.

- Dlatego zwracamy się z prośbą, aby w ramach wiosennych prac przeprowadzić szczegółowy audyt tego miejsca oraz rozważyć wprowadzenie stosownych zmian w organizacji ruchu zgodnie z kompetencjami MZD - zaapelowali.

Bielski Ratusz jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.