Wiadomości
- 11 stycznia 2024
- 14 stycznia 2024
- wyświetleń: 10334
Po centrum Bielska-Białej nie opłaca się jeździć autem. Miasto w krajowej czołówce
Raport TomTom Traffic pokazuje między innymi, jakie są koszty podróży samochodem przez centra miast w godzinach szczytu. Bielsko-Biała znalazło się w "czołówce" krajowej pod tym względem.

TomTom to holenderska spółka, która dostarcza kierowcom dane lokalizacyjne, tworzy mapy drogowe i informuje o ruchu ulicznym. Według jej danych, Bielsko-Biała jest czwartym miastem w kraju pod względem rocznego kosztu zużycia benzyny na 10-kilometrową podróż w obie strony (czyli łącznie 20 km) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Kierowcy poruszający się przez nasze miasto wydają na paliwo średnio 2354 zł, z czego same korki generują roczny koszt w wysokości 368 złotych.
Niewiele lepszą sytuację mają kierowcy samochodów z silnikiem diesla - pod tym względem Bielsko-Biała jest najdroższym miastem w kraju. Roczny koszt takich codziennych podróży wynosi średnio 2192 złote, z czego 301 zł rocznie generują korki.
W raporcie znajdują się też dane dotyczące wpływu korków na emisję CO2. 10-kilometrowy dzienny przejazd autem w obie strony w godzinach szczytu w Bielsku-Białej emituje rocznie 824 kilogramy dwutlenku węgla w przypadku samochodów benzynowych (129 kg z powodu korków) oraz 843 kilogramy emitują pojazdy na diesel (116 kg z powodu korków).
Szczegółowe dane można znaleźć tutaj.
ZOBACZ TAKŻE
Apel o „zielony przystanek” przy ul. Wojska Polskiego
MZD przeprasza za opóźnienia w koszeniu traw. Odpowiedzialni za obsuwę mogą mieć problem
Kioski widma przy przystankach. Jaki będzie ich los?
Co się dzieje na Napędowej? Mieszkańcy zaniepokojeni
Bielsko-Biała inwestuje w rowerzystów. Nowa odsłona Budżetu Obywatelskiego
Nie ma gdzie parkować. Gdzie te wielopoziomowe parkingi?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







