Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2024
  • 14 stycznia 2024
  • wyświetleń: 8962

Po centrum Bielska-Białej nie opłaca się jeździć autem. Miasto w krajowej czołówce

Raport TomTom Traffic pokazuje między innymi, jakie są koszty podróży samochodem przez centra miast w godzinach szczytu. Bielsko-Biała znalazło się w "czołówce" krajowej pod tym względem.

korek wyzwolenia
fot. ab / bielsko.info


TomTom to holenderska spółka, która dostarcza kierowcom dane lokalizacyjne, tworzy mapy drogowe i informuje o ruchu ulicznym. Według jej danych, Bielsko-Biała jest czwartym miastem w kraju pod względem rocznego kosztu zużycia benzyny na 10-kilometrową podróż w obie strony (czyli łącznie 20 km) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Kierowcy poruszający się przez nasze miasto wydają na paliwo średnio 2354 zł, z czego same korki generują roczny koszt w wysokości 368 złotych.

Niewiele lepszą sytuację mają kierowcy samochodów z silnikiem diesla - pod tym względem Bielsko-Biała jest najdroższym miastem w kraju. Roczny koszt takich codziennych podróży wynosi średnio 2192 złote, z czego 301 zł rocznie generują korki.

W raporcie znajdują się też dane dotyczące wpływu korków na emisję CO2. 10-kilometrowy dzienny przejazd autem w obie strony w godzinach szczytu w Bielsku-Białej emituje rocznie 824 kilogramy dwutlenku węgla w przypadku samochodów benzynowych (129 kg z powodu korków) oraz 843 kilogramy emitują pojazdy na diesel (116 kg z powodu korków).

Szczegółowe dane można znaleźć tutaj.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.