bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 2353

Setki bielszczan starają się o przydział gminnego mieszkania

Maleje liczba przyjętych propozycji na przydział gminnego mieszkania w Bielsku-Białej, rośnie natomiast liczba złożonych wniosków mieszkaniowych. Na swój "dach nad głową" z puli miejskich lokali mieszkaniowych czekają setki bielszczan.

ratusz, urząd miejski
Setki bielszczan starają się o przydział gminnego mieszkania · fot. UM Bielsko-Biała


Polityka mieszkaniowa jest jednym z ważnych zadań własnych gminy - przypomina bielski radny Roman Matyja.

- Od wielu lat tworzymy listy osób spełniających warunki do otrzymania lokalu mieszkalnego z zasobów gminy. Niestety, zawsze jest więcej chętnych niż mamy wolnych mieszkań. Zakończył się trudny 2020 rok ze względu na pandemię koronawirusa. Pomimo to na utrzymanie substancji mieszkaniowej przeznaczyliśmy kilkadziesiąt milionów złotych - przypomniał, prosząc o podanie danych, ile osób dostało przydział na mieszkania a ile znalazło się na liście do przydziału w ostatnich pięciu latach.

Jak wynika z zestawienia podanego przez Przemysława Kamińskiego, zastępcę prezydenta Bielska-Białej, liczba wniosków umieszczonych na listach maleje. Podczas gdy w 2016 roku było ich 168 a w 2019 106, to w roku 2020 już tylko 81.

Warto jednak nadmienić, że zwiększyła się natomiast liczba złożonych wniosków - z 343 w 2016 roku, do 373 w roku ubiegłym.

Z kolei jeśli chodzi o wnioski zrealizowane, to w 2016 było ich 116, w 2017 - 53, w 2018 - 139, w 2019 - 84 a w roku 2020 - 79.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.