Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • 26 grudnia 2020
  • wyświetleń: 10719

[ZDJĘCIA] W Bielsku-Białej panuje bożonarodzeniowy klimat

Świąteczny klimat panuje w mieście. Wszystko za sprawą bożonarodzeniowych ozdób, które pojawiły się w najbardziej uczęszczanych miejscach Bielska-Białej. Co prawda, z powodu oszczędności i pandemii koronawirusa jest skromniej niż w poprzednich latach, ale i tak można poczuć świąteczny klimat. Dlatego warto sprawić sobie odrobinę radości w tych trudnych czasach i wieczorem wyjść z domu, aby ucieszyć oczy.

W Bielsku-Białej panuje bożonarodzeniowy klimat - 7.12.2020 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Najokazalsza ozdoba w mieście to ponad piętnastometrowa choinka na placu Bolesława Chrobrego. Drzewko ozdabiają białe, ciepłe światełka, srebrno-złota girlanda oraz czerwone i złote bombki. Obok stoi sporych rozmiarów rozświetlona ramka do robienia zdjęć z motywami świątecznymi i napisem: Wesołych Świąt życzy Bielsko-Biała.

W Bielsku-Białej panuje bożonarodzeniowy klimat - 7.12.2020
Od kilku dni w Bielsku-Białej panuje świąteczny klimat - 7.12.2020 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Kolejna choinka cieszy spacerujących po Rynku. Mniejsze niż na placu Bolesława Chrobrego drzewko ozdabiają czerwone lampki, rattanowe kule i gwiazdki z węża świetlnego. Uroku temu miejscu dodają też przyozdobione łańcuchami świetlnymi rosnące tam lipy.

W Bielsku-Białej panuje bożonarodzeniowy klimat - 7.12.2020
Od kilku dni w Bielsku-Białej panuje świąteczny klimat - 7.12.2020 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Bielsko-Biała na święta to też tradycyjnie postacie z bajek Studia Filmów Rysunkowych. Na placu Wojska Polskiego przechodniów witają Bolek i Lolek. Natomiast placyk nad rzeką Białą w rejonie ulicy 11 Listopada zdobi duża, rozświetlona figura Reksia i łańcuchy świetlne umieszczone na rosnących tam drzewkach.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.