bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 listopada 2020
  • wyświetleń: 3022

Chryzantemy pod biurem PiS. Tak protestujący wspierają kwiaciarzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Kobiety oraz mężczyźni, którzy od 23 października protestują na ulicach Bielska-Białej, mimo zamknięcia cmentarzy namawiają do kupowania kwiatów i zniczy. Część osób zostawia donice z chyzantemami pod biurami posłów Prawa i Sprawiedliwości.

chryzantemy
Chryzantemy i znicze pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Bielsku-Białej · fot. fb. To jest wojna! - grupa mobilizacyjna Bielsko-B


W piątek 30 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie cmentarzy. To duży cios dla sprzedawców zniczy i kwiatów, którzy właśnie w okresie Wszystkich Świętych generowali lwią część swoich dochodów.

Osoby, które protestują ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, namawiają do wsparcia lokalnych przedsiębiorczych z branży ogrodniczej i florystycznej.

- Po raz kolejny nasza ukochana władza zostawiła kogoś na lodzie podejmując, jak to ma w zwyczaju, ważną decyzję w ostatniej chwili. Handlarze kwiatów i zniczy zostali ze swoim towarem w dupie. Jeśli chcecie ich wspomóc to informuję, że biuro PiS na Mostowej wymaga pilnego udekorowania. Chryzantemy i znicze mile widziane - czytamy wpis zamieszczony na Facebooku przez jednego z uczestników protestów.

Wczoraj wieczorem donice z chryzantemami układano m.in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na placu Ratuszowym, a także pod biurem posła Przemysława Drabka.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj