bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1779

Bielski Strajk Kobiet organizuje happening z okazji Dnia Kobiet

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Za nami:

Czy to święto wolnych kobiet, czy raczej spacer "Podręcznych"? Czy to Bielsko-Biała, Polska czy raczej Gilead? Kim są Podręczne? Czym jest Gilead? To hasła, które będą towarzyszyć dzisiejszemu wydarzeniu na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej, które rozpocznie się o godzinie 18.00.

8 marca


- Jeżeli jesteście ciekawe jak wyglądają „podręczne” w Bielsku-Białej, chciałybyście zobaczyć, jak cienka jest granica między naszym "tu i teraz", a serialowym Gileadem, chciałybyście wyrazić swój sprzeciw wobec narzucanej nam roli systemowych reproduktorek i złożyć sobie życzenia z okazji naszego święta, weźcie kawałek kredy i przyjdźcie 8 marca o godzinie 18.00 na Plac Chrobrego - nawołują organizatorki.

- Podręczne, to postaci z serialu „Opowieść podręcznej”, nakręconego na podstawie powieści Margaret Atwood, zamieszkujące krainę o nazwie Gilead. Jest to przerażająca opowieść o totalitarnym społeczeństwie, w którym kobiety nie mają żadnych praw. Rolą podręcznych, istot bez prawa głosu czy choćby imion jest rodzenie dzieci… Nie wydaje Wam się to dziwnie znajome? Literacka fikcja wybitnej pisarki? Czy może całkiem realna przyszłość mieszkanek pewnego kraju nad Wisłą w XXI wieku? Zastanawiacie się do czego może doprowadzić fundamentalizm religijny? Gdzie, tak naprawdę, może nas zawieść zamiłowanie do „tradycyjnych wartości”? Co się dzieje, kiedy dzień po dniu odpuszczamy „tylko” kawałeczek, zgadzamy się na pozbawianie nas „tylko” odrobiny naszych praw, „tylko” cząstki naszej wolności? Czytałyście/czytaliście książkę lub oglądałyście/oglądaliście serial? Jeśli nie, gorąco zachęcamy! To przerażająca, brutalna wizja - prawie tak samo, jak przerażające i brutalne jest to, co robi się kobietom w Polsce - przybliżają temat dzisiejszej manifestacji przedstawicielki Strajku Kobiet Bielsko-Biała.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/430724764864873

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj